Milyonlarca kişinin kullandığı Instagram'da Şenol Güneş'in adına açılan bir hesap, mavi tik alarak yeni bir boyut kazandı.

Platform kuralları gereğince mavi tik işaretinin sadece kimliği onaylanmış, yüksek sayıda kişinin takip ettiği; kamuoyunu yakından ilgilendiren meselelerde söz sahibi kimselere verildiği biliniyor. Ancak Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in ne Instagram'da ne de Twitter'da böyle bir hesabı yok. Buna karşın Instagram'daki sahte hesabın platform kurallarını nasıl aştığı, kişisel bilgileri karşılayıp mavi tiki nasıl aldığı hala belirsizliğini koruyor.

Son incelemelerde 67 bin 800 kişinin sahte hesabı takip ettiği öğrenilirken, asılsız paylaşımlar yapıldığı da fark edildi.

Bu paylaşımlarda takımın Cristiano Ronaldo ile görüştüğü, hatta Ronaldo'nun Ahmet Nur Çebi'ye mesaj attığı yanıltıcı bir şekilde yayınlandı.

GEREKLİ YERLERE ŞİKAYET YAPILDI

Konuya ilişkin olarak Haber7'ye açıklamalarda bulunan Beşiktaş A Takım Medya Müdürü Cihangir Gökdoğan, sürecin peşinde olduklarını belirterek şu ifadeleri kullandı:

"Hocanın böyle bir hesabı yok zaten. Biz de gerekli şikayetleri yaptık hesabın kapatılması için. Bizim kulüp tarafı gerekli yerlere gerekli şikayetleri yaptı. Hesabın kapatılmasını bekliyoruz. Ben de gördüm bu hesabı. Şikayeti Instagram üzerinden yaptık."

Kaynak: Haber7