Süper Lig'de bu sezon şampiyonluğa oynayacak bir kadro kurmak isteyen ancak henüz transferde Emrecan Bulut dışında sessizliğini bozmayan Beşiktaş'ta hareketli haftalar yaşanacak gibi gözüküyor. Özellikle Şenol Güneş'in raporu doğrultusunda harekete eden Siyah Beyazlı yönetimin yıldız isimleri kadroya katmak için yoğun bir mesai harcadığı öğrenildi.

Kanatlara doğrudan skor katkısı yapabilecek takviyeler isteyen Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’e sunulan isimlerden birisi ortaya çıktı.

Siyah-Beyazlılar'da FIFA'dan alınan bu paranın bütçesinin direkt olarak transfere aktarılması planlanıyor. Bu doğrultuda çalışmalar devam ederken gündeme sürpriz bir isim geldi.

Fulham’dan ayrılan dünyaca ünlü yıldız Willian, Beşiktaş’ın listesine girdi. Yönetimin gelen öneri sonrasında Güneş’le bir görüşme yaptığı ve deneyimli teknik adamdan, “Şartlar uygun olursa isterim” yanıtını aldığı ifade edildi. Güneş’in onayının ardından Siyah-Beyazlı idarecilerin transferin şartlarını belirginleştirmek adına görüşmelere başladığı bildirildi.

Premier Lig’e döndü ama...

34 yaşındaki oyuncunun tıpkı Redmond gibi her iki kanat ve ortada oynama özelliği olması, büyük tecrübesi artı olarak görülüyor. Tarafların mali açıdan buluşmaları durumunda futbolcunun kampın son bölümüne yetiştirilmesi bekleniyor. Bonservisi elinde olan yıldız oyuncu, Chelsea’den ayrıldıktan sonra ülkesi Brezilya’ya gitmiş, ardından ise yeniden Premier Lig’e dönmüştü.

Kaynak: Fanatik