Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremde büyük kayıplar yaşayan ve şehirde büyük hasarlar alan Hatayspor ile Gaziantep FK, Türkiye Futbol Federasyonu’na bu sezon ligden çekildiklerini iletti.

Mart ayı başında yeniden başlaması planlanan Süper Lig sezon sonuna kadar 17 takımla devam edecek. Ligden ise iki takım küme düşecek. Beşiktaş, iki takımın ligden çekilmesiyle birlikte TFF’ye yazı gönderip Hatayspor ve Gaziantep FK’nın bu sezon oynadığı ve oynayacağı tüm maçların yok hükmünde sayılmasını talep etti.

TFF’ye gönderilen mektupta, “Söz konusu iki takımla oynanacak maçlar hakkındaki karar, takımların ligden çekileceği açıklamasına dayandırılacaksa ve bu ligden çekilme ile birlikte ligden düşürülme kararı alınmayacaksa, hükmen mağlubiyetin dayanağının hukuken ve fiilen bu olamayacağı açıkça ortadadır. Kulübümüzün ve camiamızın bu iki güzide takımımızın Süper Lig’de kalmaları yönündeki uygulamayı arzuladığını ve desteklediğini bir kez daha belirtiyoruz. Bu nedenle Gaziantep FK ve Hatayspor'un oynamış oldukları bütün maçların yok hükmünde sayılması talebimizi bir kez daha ifade ediyoruz. Aksi yönde bir karar alınması durumunda haklarımızın ısrarla takipçisi olacağımızı arz ederiz” ifadelerine yer verdi.

Sözcü