İşte Dikme'nin açıklamaları:

"TALHA'NIN OYNAYACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM"

"Tayyip Talha'nın bileği şişmiş. Ödemin geçmesi beklenecek. Oynamasına engel bir durum yok ama ödem bir geçsin. Bugünden soruyorsan ben oynayacağını düşünüyorum. Darbeye bağlı olduğu için o şiş bir insin, ayağının üstüne rahat bassın, zaten bir günde toparlar. Ben oynayacağını düşünüyorum. Sağlık heyeti de oynayacağını düşünüyor, oyuncu da kendini yarın itibariyle iyi hissedecektir. 

"GHEZZAL YÜZDE YÜZ DÖNMEDEN OYNAMASIN"

Ghezzal'le ilgili olarak, kayıp bir sezon var. Beşiktaş için bu kadar önemli bir oyuncudan bir sezon hiç faydalanamamak kötü. Ghezzal 3,5 ay sahalardan uzak kaldı, döndü, antrenmanlara başladı, yüklemeler yapıldı, antrenman yedi, maça çıkacak, kasık... Döndü iki hafta sonra, maça çıkacak, kasık. Biraz bunu sorgulamamız gerekiyor. Uzun dönem sahalardan uzak kalan bir oyuncu tekrar sakatlanıyorsa ve o sakatlık güce, kuvvete dayalı bir sakatlıksa burada bazı şeyler vardır. Oyuncu güçlü dönmemiştir, sakatlık dönüşünde iyi bir fiziksel yükleme almamıştır, adaleyle ilgili bir durum bu. Artık bu saatten sonra Ghezzal dönse de olur dönmese de olur. Bu sakatlığın yeni sezona yansımaması gerekir. Beşiktaş ya üçüncü ya ikinci olacak zaten ama bunun yeni sezona yansımaması gerekiyor. Benim şahsi düşüncem; Ghezzal yüzde yüz hazır olduğu zaman oynasın. Önümüzdeki sezonu etkileyecek bir sakatlık olmasın. Sezon zaten Ghezzal için bitti, Beşiktaş şampiyonluk yarışından koptu. Avrupa kupaları hariç iddiası kalmadı. Bu saatten sonra hazır değilse oynamasın. Geçen hafta maç öncesi sakatlandı, bu hafta bir gün önce sakatlanmış. Sağlık heyeti, hoca, otururlar konuşurlar, çift kalede oyuncu zaten kendisini anlar, ona göre kararını verir ama Ghezzal'in sakatlığı kasık sakatlığı. Önceki sakatlığıyla alakası yok.

"KRAL ARTHUR KALMALI"

Masuaku son 10 yılda Beşiktaş'ın aldığı sol beklerden ilk üçe rahatlıkla girer. Adriano, Caner'in ilk dönemi ve Arthur Masuaku... Zamanında eleştşrdik, bazı problemler vardı, bazen de hala oluyor ama Masuaku Beşiktaş kalitesinde bir oyuncu. Hoca da bu konuda önyargılı değil, oynatıyor çünkü. 3 maç daha oynarsa bonservisi alınacak. Şenol Hoca da iyi oynarsa oynatırım, oynamazsa oturturum diye düşünüyor. Büyük konuşmayayım da haftaya Arthur Masuaku'nun oynamama ihtimalini ben düşünemiyorum. İyi oynuyor, o yüzden kalsın. Kral Arthur kalmalı. Eleştrdik zamanında ama gol atsın atmasın, asist yapsın yapmasın, şu anki oyunu iyi. Güçlü olduğu zaman, kuvvetini 90 dakikaya yaydığı zaman bire bir kaldığında gücünü rakibine hemen hissettiriyor. Ben Arthur Masuaku'yu ligde fiziksel olarak zor duruma sokan bir oyuncu hatırlamıyorum. Son zamanlarda yapılmış en iyi sol bek transferlerinden biri.

"REDMOND AYRILACAK GİBİ DURUYOR"

Ben Beşiktaş'ın kanat oyuncusundan gol ve asist beklerim. İlk 11 başlayıp gol ve asist yapamıyorsa benim için geçerli değil maalesef. Redmond'u beğenmeme rağmen beklentileri karşılayamadığı için Beşiktaş'tan ayrılacak gibi duruyor. Beşiktaş'ın kanat oyuncusu 900 dakika oynayıp 2-3 gol atabilir mi, atamaz, ben bunu kabul etmiyorum. Ne kadar iyi niyetli olursa olsun, ne kadar profesyonel olursa olsun bir yanıp bir sönüyor gibi. Beşiktaş'ın kanat oyuncusu kibrit gibi olmamalı, Zippo çakmak gibi olmalı.

"BEŞİKTAŞ'IN TRANSFER BOMBASI..."

El Shaarawy sorulmuş, görüşülüyor. Görüşmeler olumlu gidiyor.

Duhuliye.com