Oyuncuların alacağı olmadığına dair UEFA’ya yazı göndermek zorunda olan siyah beyazlı kulüp, konuyla ilgili UEFA’ya başvuruda bulundu.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ekonomik olarak da bir çok sıkıntıyı beraberinde getiren Koronavirüs hali hazırda mali krizde olan Türk futbolunu da etkiledi. Salgın nedeniyle Beşiktaş Kulübü mevcut ödeme ve tahsilatlarını gerçekleştiremediğini UEFA’a bildirdi. Başvurunun ardından UEFA durumun Türkiye Futbol Federasyonuna iletilmesini istedi.

Beşiktaş geçtiğimiz haftalarda futbolcularla ödemeler konusunda toplantı yapmış ve borçları yapılandırma kararı almıştı. Ancak ödemeleri gerçekleşmeyen oyuncular alacaklarına karşılık avans talebinde bulundular. Mali gücü doğrultusunda oyunculara istedikleri avansları ödemeye çalışan Beşiktaş yönetimi “ödemem yapılmazsa giderim” diyen oyunculara kal dememe kararı aldı.  

Diğer yandan sadece Beşiktaş kulübünün değil başta Galatasaray ve Fenerbahçe olmak üzere diğer Türk kulüplerininde UEFA’ya aynı başvuruyu yaptığı öğrenildi.

Kulüpler TFF’nin vereceği kararı bekliyor.

duhuliye.com ÖZEL HABER