Karakullukçu'nun tespitlerinden öne çıkanlar şu şöyle:

YAŞINA GÖRE TECRÜBE KİLOMETRESİNİ YAPMIŞ BİR OYUNCU

Beşiktaş Giresun deplasmanından, benim de hem sevdiğim, hem beğendiğim bir oyuncunun çok güzel bir golüyle galip döndü.  Daha önce de Tayyip Talha'nın oyununu beğendiğimi sıkça dile getirmiştim zaten. Çok da beklediğim bir departmandan gelen katkı değil tabi ki.

Tayyip Talha'nın özgüvenini, çalışkanlığını hep takdir ettim ve hep bildiğim bir oyuncuydu. Ve sanılanın aksine yaşına göre tecrübe kilometresini yapmış, çok ciddi süreler almış, hemen her yerde formasını kazıyarak elde etmiş bir oyuncu.

Beşiktaş da benim beklediğim zamandan daha erken aldı. Gerçi yerli kontenjandan bir fırsat da oluştu ama gereğini de yaptığını görüyoruz. Tayyip Talha'yı Beşiktaş'ın önemli kazanımlarından biri olarak gördüğümü söyleyebilirim.

1-0'A BU KADAR MAHKUM KALINMASI...

Oyuna geçersek, zorlanan bir Beşiktaş vardı. Giresunspor'un bir büyük takıma arıza çıkarması yeni bir haber değil aslında. Giresunspor 0-0'ı gerçekten çok iyi oynayan bir takım. Fakat bu maç 0-0'a göre oynanmadı. Böyle bir şey var. 

Bir büyük takımın 1-0'ı aldıktan sonra bu kadar 1-0'a mahkum kalması, zorlanması, Giresunspor'un çok yaratıcı olmayan hücumcularına karşı çok ciddi fırsatlar vermesi düşünülmesi gereken bir nokta. Ki, neredeyse kalem boyu kadar diyebileceğimiz bir farkla ofsayt gerekçesiyle iptal edilmiş bir gol var. Ofsaytın iptal edilmesi veya edilmemesiyle ilgili bir şey demiyorum. Ama küçük bir şanstı aslında. Pozisyondaki oyuncu kolunu göstermese, vücudu düz kalsa belki omuzu o kadar öne gitmeyecek ve ofsayt olmayacak. Ve iki puan bırakmış olacaktın. 

ISMAEL FARKLI BİR OYUN GETİRDİ AMA

Sonuçta bu oyun ne kadar sürdürülebilir, Beşiktaş'ta ciddi bir soru işareti var.

Evet, Valerien İsmael  farklı bir şey getirdi. Geldi maçların ilk yarılarında, ilk dört maçın ilk yarılarında 10 gol atmış bir takım tablosu ortaya çıkardı. Ama defoları da bir o kadar fazla ve defolar da çok gideriliyor gibi değil. Hoca, durduk yere rakibini oyuna ortak ediyor.