Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin Valerien Ismael'e alınan kötü sonuçlara rağmen destek açıklaması yapmıştı. Çebi, Fransız hocanın sonuna kadar arkasında olduklarını belirtirken eleştiri yapanları muhalefetin algı operasyonuna dahil olmakla suçladı.

Başkanlık döneminde Abdullah Avcı, Sergen Yalçın, Önder Karaveli ve son olarak Ismael ile çalışan Çebi'nin geçirilen kötü dönemlerde hocalarla ilgili hep benzer destek açıklamalarında bulunması dikkat çekti. Çebi'nin bu açıklamalarından sonra hocalar ile yolların ayrılması dikkat çeken bir başka ayrıntı oldu. İşte Çebi'nin destek açıklamaları:

22 Ekim 2019: ABDULLAH AVCI'NIN ARKASINDAYIZ

Ahmet Nur Çebi, göreve geldikten sonra Abdullah Avcı için "Çok değerli hocam, Abdullah hocamla çok eski tanışıyoruz. Onunla bu yola devam edeceğiz. Onun arkasındayız. Sonuna kadar onunla beraberiz." demişti. Sonrasında ise Avcı tazminatını da alarak ayrıldı.

23 Kasım 2021: SERGEN YALÇIN'IN ARKASINDAYIZ

Basınla yaptığı sohbet toplantısında Sergen Yalçın'a destek veren Çebi, "Kalkacağız tabii ki doğru söylemiş. Biz onunla hep yan yanayız. Oyuncularımızla beraber ayağa kalkacağız." demişti. Emre Kocadağ ise Sergen Yalçın'la yapılan toplantının ardından Çebi'nin sözlerini paylaşıp "Başkanımız bunları belirtti. Biz sene başında nasıl, Sergen Yalçın ilk geldiğinde nasıl arkasındaysak inancını yitirmediği sürece biz onun arkasındayız. Biz nedenler üzerinde durduk" ifadelerini kullanmıştı. Kısa süre sonra ise Sergen Yalçın'la yollar ayrıldı.

24 Aralık 2021: ÖNDER KARAVELİ'NİN ARKASINDAYIM

Çebi, Önder Karaveli için ise göreve ilk geldiği günlerde "Hocamın yolu açık olsun, önce onun arkasındayım. Önce hocama yakışır bu işler. Benim hocam iyidir ve tercihimdir. Projelerime uygun bir hocadır, onunla yürümeyi istiyorum." diye konuşmuştu. Ancak sonrasında yolalr ayrılırken göreve Valerien Ismael geldi.

Duhuliye.com / ÖZEL HABER