Beşiktaş’ın derbide Fenerbahçe ile berabere kalarak son 3 maçından 2 puanla ayrılan Beşiktaş’ta Valerien Ismael’in geleceği tartışılıyor. Valerien Ismael her ne kadar “endişeli değilim” dese de puan kayıplarından sonra özellikle sosyal medyada Şenol Güneş sesleri yükselmeye başladı. Deneyimli teknik adam, zaman zaman sosyal medyanın en çok konuşulan konuları arasında dahi kendisine yer buluyor.

Şenol Güneş ile ilgili olarak yetkililer düzeyinde resmi bir görüşme yapılmasa da, sosyal medyada farklı düşünceler söz konusu.

Birçok Beşiktaşlı Şenol Güneş’i yeniden Beşiktaş’ın başında görmek isterken, Güneş’i istemeyen Beşiktaşlılar da azımsanmayacak kadar fazla. Böyle bir ortamda Şenol Güneş, adının geçtiği her an Beşiktaş için bir gündem maddesi haline geldi.

Şenol Güneş konusunda sosyal medyada böyle yoğun bir gündem bulunurken, önceki gün adeta bu durumu doğrulayan bir gelişme yaşandı. Instagram’da Güneş adına açılan bir hesap olduğu ve bu hesabın Beşiktaş paylaşımları yaptığı ortaya çıktı. Bu hesabın paylaşımlarının dijital ortamda yayılmasıyla birlikte konu muhtemelen tecrübeli hocaya da intikal etti ve Şenol Güneş, basın danışmanı aracılığıyla hesabın kendisine ait olduğu iddialarını yalanladı. Dolayısıyla hesaptaki Beşiktaş paylaşımlarının da Şenol Hoca ile bir ilgisi olmadığı belirtilerek sosyal medya konusu “yalan haber” denilerek kapatıldı.

Ancak Şenol Güneş adına açılan ve kendisine ait olmadığı söylenen bu hesabın onaylı hesap olması dikkat çekti. Instagram ve Twitter gibi geniş kullanıcı kitlesinin bulunduğu mecralarda bu sitelerin yöneticileri ünlü isimlerin hesaplarını resmi olarak onaylanmış hale getirmek, hesabın kendilerine ait olduğunu doğrulamak için nüfus bilgisi doğrulama, biyografi, kişinin hesabı neden doğrulatmak istediğiyle ilgili bir metin, yine kullanıcının yaptığı işle ilgili görsel veriler talep ediyor. Instagram ve Twitter yönetimleri bu bilgilerin doğruluğuna ikna olmaları durumunda kullanıcının sosyal medya hesabını onaylı hale getiriyor.

Bu bilgiler göz önüne alındığında, Şenol Güneş adına açılan ve onay işlemleri tamamlanmış olan sosyal medya hesabının, özellikle kimlik bilgisi doğrulama konusunda Şenol Güneş’ten habersiz olarak açılıp resmi olarak doğrulanmış bir hesap olması mümkün değil. Ayrıca Şenol Güneş tarafından hesabın kendisine ait olmadığına dair açıklama yapılmasına karşın hesabın halen faaliyette olması dikkat çekiyor. Halka mâl olmuş isimler kendi isimlerini taşıyan hesaplar açıldığında yanlış paylaşımlara meydan vermemek adına hesapların kapanması adına girişimlerde bulunurken, Şenol Güneş’in resmen yalanladığı bir hesabın yaklaşık 36 saattir halen açık ve paylaşımlarına devam ediyor olması da kafalarda soru işaretleri yaratıyor.

Bir başka kafa karıştıran konu da, Valerien Ismael’in geleceği için belirleyici olacağı düşünülen Fenerbahçe maçı öncesinde bu hesaptan Beşiktaş paylaşımları yapılması oldu. O güne kadar böyle bir hesabın varlığı dahi bilinmezken, derbi öncesi bu hesabın adeta servis edilircesine ortaya çıkması da ayrı bir soru işareti oluşturuyor.

Sosyal medyada yaşanan bu “garipliğin” nasıl ilerleyeceği ise merakla bekleniyor.

Duhuliye.com ÖZEL HABER