İşte Evren Göz'ün açıklamaları:

"Milli takım döneminde aslında çok çağrı yaptık. Şenol Güneş’in basın toplantısıyla veya illa ki kamera olmasına gerek yok, bir sohbet toplantısıyla basınla bir araya gelip o dönemi anlatmasını çok istedik ama hoca o dönem çok yıpranmıştı haklı olarak çünkü çok büyük beklentiyle gidilmişti Avrupa Şampiyonası’na. Aslında gruplarda durum daha farklı olabilirdi hepimiz için ama bir türlü istenileni sergileyemedik.

İtalya maçı bizim için derin bir yara oldu. İtalya maçı sonrası neler oldu, hocanın tercihleri çok tartıştık, ikinci yarılardaki yaptığı değişiklikler, Galler maçında özellikle kısa stopere geçişi ve takımın içindeki ahengin her geçen daha da eriyip bittiğini, o havanın bozulduğunu gözümüzün önünde yaşayıp hissettik.

O dönemden sonra bunun sebeplerini konuşmak gerekirken, federasyon kanadı için de geçerli, sadece Şenol Güneş’e yüklememek lazım. Böyle bir değerlendirme yanlış olur, bu başarısızlıkta herkesin payı var. Bir şekilde hep beraber durum tespiti yapamadık. Yapamadıktan sonra hocanın devamı ve oradaki dağılma süreci biraz beklenen değişmeydi. 

Beşiktaş döneminde ise; hoca orada çok samimi bir biçimde diyor ki, "Eski dönemle kıyaslanacağını biliyorum, derinlemesine bir analiz gerek. Gidecek oyuncular var."

Hoca bunu hemen dillendirmiyor. Gelecek oyuncular var, tabi ki ekonomik durum belirleyici olacak Beşiktaş’ta ama şu hata olur: Bir önceki dönemle kıyaslamak…"

Duhuliye.com