Maç yazısına geçmeden önce Sultanlar Ligi'ne çıkmayı garantileyen bayan voleybol takımına emeği geçen 1903 Birliğini, teknik heyetimizi ve harika mücadeleleriyle formasının hakkını veren kızlarımızı candan kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. 

Maça geçecek olursak... 5 maçlık galibiyet serisini 6'ya yükseltmeyi hedefleyen siyah-beyazlı takım, Trabzon deplasmanında berabere kalarak 1 puanla yetindi.

Beşiktaş, Trabzonspor'a karşı kazanacak bir oyun oynamadı, oynadığı futbol keyifsiz, kendi oyun pratiğinden de çok uzaktaydı. Uzun zamandır  bu kadar kötü bir başlangıç görmedim. Pas hataları, pozisyon alma yanlışları, ortada hiç görünmeyen bazı Beşiktaş'lı oyuncular. Maçta  oyunun gidişatı, kontrolü, Trabzonspor'un elindeydi.
Mert yaptığı kurtarışlarla takımını ayakta tuttu. Beşiktaş kalesinde Mert Günok olmasaydı, Beşiktaş bu oyunla 1 puanı bile kurtaramayabilirdi.

Kabul etmek lazım ki rakip dersini çok iyi çalışmış. Beşiktaş oyunu kurmak için bu maçta kullanacağı ayakları belliydi. Orta alanda Maxım, Gedson ve Salih'in oyun kurmasını, kanatta oynayan Redmond ve Ghezzal'ın da ön tarafta oynayan Aboubakar'ı etkili hale getirmesini engellediler.

Futbolda oyun alışkanlıkları, takım düzenleri çok önemli. Ne kadar iyi takım olursanız olun, yapılan takım içi değişiklikler dün akşam Beşiktaş’ın  yaşadığı gibi bazı sıkıntıları da ortaya çıkarabiliyor. Bundan önceki maçlarda sahada Cenk Tosun olduğu zaman çabuk oyun, direkt oyun Beşiktaş’ın en iyi yaptığı şeylerdi. Cenk olmayınca Aboubakar da bekleneni veremedi. Düzen değişince doğal olarak oyuncular da değişiyor. 

Bunun yanında büyük umutlarla kiralanan Maxım'in de ne yapmaya çalıştığını anlayamadım. Uzun zamandır oynamıyor olması etken olabilir ama oyuncunun kötü performansı takımın oyun disiplinini de bozdu. Kadro dışı bırakılan N'koudou kurtarıcı olarak oyuna giriyorsa bu tablo sürpriz sayılmamalı. 

Maçın son dakikalarında  şişirme topların dışında bir oyun planının olmaması üzüntü vericiydi. Ne kadar da elinde kısıtlı oyuncu grubu olsa da Şenol Hoca da çok formsuzdu!

Bu saatten sonra yapılacak tek hamle ise; gelecek sene takımda olmayacak   isimlere  yer vermeyip kalacak oyuncuları kazanmak olmalıdır.