Serdar Kelleci'nin açıklamaları şöyle:

"KEREM'İN İKNA EDİLMESİ GEREKİYOR"

"Borini ile ilgili Karagümrük cephesi ara transfer dönemi olduğu için öncelikle  bonservisle ilgileniyor. Beşiktaş’ın net ihtiyacının orta saha olduğundan ben çok emin değilim. Bu çok konuşuluyor çünkü Beşiktaş’ın eksiği orta saha mı acaba? Gedson çok ekstra oynuyor orada artık bir zahmet Kerem Atakan Keskin'in ikna edilmesi gerekiyor, ciddi anlamda bunu söylemek zorundayım, ikna edilmesi gerekiyor. Neye ikna edilmesi gerekiyor? Bak burası Beşiktaş sen Beşiktaş’a geldin farkındasın değil mi? diye buna bir ikna olması gerekiyor. Şenol hocaya asla bu haksızlığı yapmam, oyuncu eğer yeterliyse hoca oynatır. Ama şöyle de bir referansın var, Rıza hoca da Kerem’e şans vermiyordu. Orada da az süre alıyordu oyuncu. O zaman mevcut yaptıklarından vazgeçmeli, vazgeçmezse başarılı olamaz. Bu çocuk bir şeyi yanlış yapıyordu, yoksa Rıza hoca da böyle bir yeteneği şans verirdi. Şimdi sen demek ki Sivas’ta yaptığın hataları burda da yapmaya devam ediyorsun. Çünkü oyuna girdiği anda da ben ikna olmadım Kerem’le ilgili. İşte bunları bir düzeltmeyi becerebilirse Beşiktaş belki orta saha sıkıntısını halledebilir." 

"BEŞİKTAŞ'IN EN ÖNEMLİ PROBLEMİ..."

"Ama Beşiktaş’ın en önemli asli problemi Ghezzal da döndükten sonra sol tarafta kim oynayacak? Hücuma vereceği katkı sol taraftaki oyuncudan ne olacak? Transfer edilecekse ben yine kenar oyuncusu diyorum. Sağda Ghezzal'la oynarım, Redmond son maçta iyiydi ama sezonun geneli itibari ile ilgili konuşmak gerekirse çok parlak bir sezon geçirmedi.

''KAAN AYHAN TÜRKİYE'YE GELSİN ARTIK''
Kaan Ayhan bir an evvel Türkiye’ye gelsin artık, her transfer döneminde sürekli Kaan Ayhan konuşuluyor ve hiç gelmiyor. Beşiktaş açısından stoper birinci öncelik mi? Beşiktaş ciddi anlamda stoper transferi yaptı. Öncelik Kaan Ayhan mı olmalı ama ben çok emin değilim ve Kaan Ayhan konusunda da bonservis bedeline bakmak lazım çünkü opsiyondan bahsediliyor. Gelecekse de çok doğru bir rakama gelmesi lazım. Çünkü Beşiktaş Emrecan'la ilgili de bir yatırım yaptı, Tayyip Talha ile ilgili yatırım yaptı, tabii bu Kaan Ayhan'la ilgili bir yatırım olmayacak, gelecekse Beşiktaş’ın birinci stoperi olarak gelmeli.

"AMİR EKSTRASI OLAN BİR OYUNCU"

Amir ise orta saha için çok emin değilim dememe rağmen olumlama yapabilirim. Çünkü Amir ekstrası olan bir oyuncu. Ben ligi tanıyan oyuncudan ziyade iyi oyuncu kötü oyuncu olarak ayırırım. İyi oyuncu ligi tanımasa da olur, hiç önemli değil ya da iyi bir teknik direktör ligi tanımasa da olur. bu yüzden bence Amir, Beşiktaş’ın ortasında iş yapabilir. Bu transferle Salih'e de bir rekabet fırsatı sunmuş olursunuz. Beşiktaş’ın maliyet tarafını çok iyi hesap etmesi gerekiyor, amir için bahsedilen rakamda bir orta yol bulunabilir, Konyaspor cephesinde baktığınız zaman da 3 milyon da fena değil gibi gözüküyor. Ama tabii ki orada Konyaspor’un neyi hedeflediğini düşünmek lazım. sanırım Konyaspor o transfer için biraz hedef küçüktü."