Cem Dizdar yaptığı açıklamada;

Tekmeyi atmaya gelenin niyeti hakem de olabilir mi? Bir baksınlar bakalım, olabilir orada Salih’e vuruyor, Cenk çekildiği için vuramıyor, hedefte hakemde var mı? Tüm kalabalığın içerisinde, o pembe gömleğiyle. 

Böyle düşünenimiz var mı?

Peki biz size bunca yıldır, kazanma bu kadar mutlak bir şey değildir asolan oyundur, oynayamadığın için bu münakaşaları yapıyorsunuz diyor muyum? Diyorum.

Siz bu kadar VAR’ı mükemmel bir şeydir diye anlatıyorsunuz, böyle bir şey değil bu VAR, orada işliyor orada işlemiyor, orada görüyor orada göremiyor, orada müdahale ediyor burada müdahale edemiyoru bunca yıldır anlatıyorum, bunların hepsini ben suyamı yazıyorum.

Olayın kahramanı Ankaragüc’lülere göre Oğuzhan genç sporcuymuş, e oraya giderdi.

Şimdi maç şöyle geçmiş, ilk devresi 50’liye 50 oynanmış topa hakim olmada sonra 56’ya 57’lere doğru tırmanmış Ankaragücü, birinin bir puanı  biri liderlik mücadelesi veriyor ama eşit mücadele, maç yani…

Biri dünya kadar para harcıyor, biri harcamıyor sen şimdi oyuna bakmayalım hadiselere mi bakalım diyorsun? Şöyle der çıkarlar bak “Münferit” derki Ankaragücü “bu Ankaragüç’lü olamaz!” sık sık söylenir ya, Bu Beşiktaşlı olamaz, bu Fenerbahçeli olamaz, bunları yapanlar Galatasaraylı, Trabzonlu olamaz ama oralılar, o takımı tutuyorlar niye olamaz diyorsun? Ne demek istiyor onu diyen yani bu değerleri taşımıyor evet bu takımı tutuyor ama bizim değerlerimizi taşımıyor, hadi bir de değerleri tartışalım bakalım!

Ne bu takımın değerleri? Ne bu değerlere sadık mı bu takımı yönetenler, bu takımı tutanların büyük bölümü. Sadık mıyız o değerlere o da yok…