TFF'nin antrenörlük kursuna da katılan Burak, "Bendeki değişimin yaşla ilgili olduğunu düşünüyorum. Keşke 20'li yaşlarda olsaydı. O zaman farklı bir Burak olurdum. Kariyeri yüksek bir oyuncu olarak kursa gidiyorum ama hoca olarak hiçbir şey değilim. Futbolcu olarak en alt kademeden tırnaklarımla kazıyarak bir yerlere geldiysem teknik direktör olarak da bunu yaptığımda başarılı olacağımı düşünüyorum" dedi.

BİTMİŞ BİR BURAK YIMAZ'A ŞENOL GÜNEŞ GÜVENDİ

Antalyaspor altyapısında yetişen ve Beşiktaş, Manisa, F.Bahçe, Eskişehir, Trabzonspor ve G.Saray formaları giyen Burak, kariyerinde Trabzonspor ve G.Saray'ın çok önemli olduğunu vurguladı.

37 yaşındaki golcü, "Trabzonspor beni Türk futboluna kazandırdı. Bitmiş, her yerde şansını kullanmış ve başaramamış bir Burak Yılmaz'a Şenol Güneş güvendi. Beni tekrardan Türk futboluna kazandırdı. Onlara tekrar teşekkür ediyorum. G.Saray da Avrupa çapında futbolcu yaptı. Trabzonspor, Beşiktaş, G.Saray, F.Bahçe'den ekmek yedim. Üzerimdeki emeklerini görmezden gelemem" diye konuştu.

KARİYERİMDE 3 KIRILMA ANI VAR

Burak, 3 kırılma anını anlattı: "1.'si Şenol Güneş ile tanışmam ve Trabzonspor'a transferimdir. 2.'si Çin, 3.'sü Lille'e transferimdir. Trabzonspor'da Türk futboluna kazandırıldım. Çin'de maddi kaygım kalmadı. Lille'de de hem özel bir şampiyonluk yaşadım hem de Galtier'den çok şey öğrendim."

Kaynak: Fotomaç