İşte Arat'ın açıklamaları:

"HAYATIMIN EN ÖNEMLİ BÖLÜMLERİ BEŞİKTAŞ'TA GEÇTİ"

"Kısmet olur, eğer zamanında kongre yapılırsa bu sürece kadar ben camiamla bir araya gelmeye devam edeceğim. Burada bulunmak muhalefet gerektirmez ama kulübün yaptığı faaliyetleri iyi takip gerektirir. Maç sonuçlarına göre de pozisyon alınmaz. Biz eski Beşiktaşlıyız. Hayatımızın en önemli bölümleri bu camiada geçti. Hazırlıklarımız her zaman var. Bu çerçevede önemli olan mümkün olduğu kadar fazla Beşiktaşlıyla bir araya gelip onları dinlemek aslında. Benim bütün amacım onları dinleyerek neler yapılabilir, o açıdan çalışma yapmak. O yüzden dinlemeyi çok önemsiyorum. Herkesin konuşmasını, soru sormasını, fikir beyan etmesini, bunların notlarını almayı... Bu notları belli bir yapıda birleştirip çalışmalarıma bu yönde devam edeceğim."

"ALTYAPIDAN OYUNCULAR VE DÜNYA STARLARI"

"Transfer politikası panik yöntemlerle olmamalı. O günün acil ihtiyaçlarına göre değil, çok önceden planlanmalı ve yaşı genç oyunculara yönelmeli. Benim hedefim genç oyuncular ve altyapıya ağırlık vererek Beşiktaş'ta 1-2 tane dünya starının olması çünkü star oyuncularla heyecanlanmayı, bütünleşmeyi, onları genç oyuncularla birlikte görmeyi arzulayan bir camia ama ünlü oyuncular gelse de en önemlisi bizim altyapıdan gelecek oyunculara değer vermemiz. Ama bunun planını önceden yapmak, panik halinde yapmamak lazım."

"MEDYA VE MENAJERLER BİZİ O KANALA SOKAMAZ"

"Medyanın parlattığı transferler bizim gündemimizde olmaz. Medyanın idarecileri, menajerleri sevk ettiği bir kanal var, biz o kanalın içine girmeyiz. Kendi yöntemlerimiz olacaktır, bizim tabi ki hazırlıklarımız var. O hazırlıklar da bizim birlikte oluşturacağımız ekip ve o ekibin uluslararası ilişkileridir."

"BEŞİKTAŞLILARIN SAYISINI ÇOĞALTMAMIZ LAZIM"

"Maç biletlerinde öğrenci, çocuk, kadın... Bu konuda ne yapılması gerekiyorsa, sadece bilet fiyatları ile ilgili değil, bunu bir bütün olarak düşünmemiz lazım. Lise öğrencileri, üniversite öğrencileri, Beşiktaşlıların sayısını çoğaltmamız lazım. O çocuklar geleceğin teminatı. Biz bu konuda çok ciddi hazırlıklar yapıyoruz. Milyon dolarları heba ettiğiniz yerlerde çocuklarınıza yapacağınız harcamalar daha önemli."

"CAMİANIZLA HER ŞEYİ PAYLAŞACAKSINIZ"

"Bir kere camianızla paylaşacaksınız her şeyi, camianızın desteğini alacaksınız, onlarla bütünleşeceksiniz. Zor zamanlar da geçirseniz Beşiktaş'ın kendi lobisini etrafınızda toplayacaksınız. Beşiktaş'ta çok değerli insanlar var. Bu insanlar sadece ihtiyaç anında aranacak insanlar değildir. Her zaman aranmalılardır. İhtiyaç anında da o insanlar sizi arar. Lobi öyle ben lobi yapacağım demekle yapılmaz. Emek ister, gönül ister, zaman ister. Her zaman yapılması gereken bir şeydir."

"BUGÜNÜN SOSYAL MEDYA DÜZENİNDE..."

"Özellikle futbol ve basketbol alanında mutlaka iletişimi çok iyi bilen, bizden yetişmiş, Beşiktaş'ın saygı duyduğu insanlarla çalışmamız lazım. İletişimin yine açık olması taraftarıyım ama bugünün sosyal medya düzeninde, iletişimde son derece uyanık olmanız gerektiği, her şeyi anında takip edip eğer yanlış bir haber varsa buna müdahale edecek bir yapı kurmamız lazım. Bu böyle kişilerle olacak bir şey değil, bu bir sistemdir. O sistemleri kurmak lazım."

"BEŞİKTAŞ'IN BİR FELSEFESİ VAR, O FELSEFE ÇOK KIYMETLİ"

"Önce Türkiye liglerinin değer kazanması lazım. Bu değer kazanılırken Beşiktaş'ın kendi içindeki rehabilitasyonunu yapması lazım. Avrupa'da başarılı olması lazım. Beşiktaş'ı insanlar seviyor. Beşiktaş'ın bir felsefesi var, o felsefe çok kıymetli. O felsefedeki insanları çoğaltmak bizim elimizde. Ben bunu yapabileceğimizi düşünüyorum, insanları motive edebileceğimizi düşünüyorum. Başarı geldiği zaman iyi değerlendirmek lazım, harcamamak lazım. Premier Lig'de takımlar yıllarca şampiyon olamasa da ne taraftarları terk ediyor, belli bir standartta devam ediyorlar. Burada da o yapıyı kurmak lazım. Beşiktaş çok ciddi bir  marka, bu markanın değerini bilmek ve bunu hissettirmek lazım. Bu işler kavga gürültüyle olmaz. Sistemin içine kendinizi bırakmamanız lazım. Beşiktaş'ın marka değerini, asil renklerini en yükseklerde görmek her zaman hayalim açıkçası."

"BU ÇAĞA FARKLI BAKMAK LAZIM"

"Beşiktaş'ın fabrika ayarlarına dönmesi gerektiğini söylesem daha iyi olur. Bunu bütün Beşiktaşlılar görüyor. Bunu tabanda ben görebiliyorum. Haberleşme şeklinin değişmesi, gençlerin dijital dünyaya entegre olması, sosyal medyayı herkes takip ediyor, dolayısıyla 3-5 gazeteci taraftarıyla, yönetimiyle, sporcusuyla ilişkiyi yönetemiyor artık. Gerçek haber, gerçek komünikasyon yönetiyor ve onlar her şeyi görüyorlar. Beşiktaşlıların her şeyden haberi var, her şey çok farklı artık. Bu çağa farklı bir şekilde bakmak lazım." 


"BİZ BEŞİKTAŞ'IN ÇOCUĞUYUZ, MUHALEFET DİYENLER ALDANIYORLAR"

"Ben Beşiktaş'ı çok seviyorum. İyi ki Beşiktaşlıyım, iyi ki bu camianın bir parçasıyım. Hayatımın en önemli anlarında bu camiayla birlikte hayatımı geçirdim. Bu gösterilen ilgi, dostluk ve yakınlık beni her zaman çok mahcup etmiştir. Kendilerine teşekkür ediyorum, camiamı çok seviyorum. Biz Beşiktaş'a hiçbir zaman muhalefet etmeyiz. Bize yakışmaz, bizi muhalefet yerine koyanlar aldanıyorlar. Biz Beşiktaş'ın çocuğuyuz. Çok dikkat etmeleri gerekiyor camiadaki insanlarla ilgili görüş beyan ederken. Yönetimler eleştirilebilir ama kırmamak lazım. Ne biz onları kıralım, ne onlar camiadaki insanları kırsın. Herkesin kendisine bu yeni dönemde çeki düzen vermesinde fayda var." 

Duhuliye.com