Gökhan Keskin'in sözleri şu şekilde: 


Esasında ligimiz Arjantin ligine benzedi. Açılış ligi ve kapanış ligi oldu, açılış ligini Fenerbahçe şampiyon olarak bitirdi. Şimdi kapanış ligini gorucez önemli olan zaten ligin sonu. Öyle bir ara verildi ki kimsenin beklemediği, Avrupa’da kimsenin alışık olmadığı, Dünya Şampiyonasının ilk defa böyle bir ülkede ve ilk defa kış aylarında oynaması futbol için bir süpriz oldu. İnsanlar alıştı mı? Ben hala alışamadım. Maçlara baktığımız zaman o heyecanı da vermiyor. belki son 16’ya kaldığında grup maçları bittikten sonra kısa bir dönem için bizi o havaya sokar. Şu anda Türkiye’den izlenen Dünya Kupası’na giden kulüp takımlarımızın oyuncularının performansları. Fenerbahçe bu yönden biraz daha şanslı, Beşiktaş iyi mesela Saissin iyi oyunu ve takımının Belçika’yı yenmesi, gerçi ilk golü engellide ama ikincisinde öyle olmadı.

Beşiktaş için söyleyeceklerim Şenol hoca ile başladılar, hoca basın toplantılarında eksikliklerini gündeme getiriyor oyunculara yeniden dokunup hazır hale getirmeye çalışıyor. 

Son günlerde Beşiktaş Dele Alli haberleri ile gündeme oturdu, ama idmanlarda Şenol hoca ne istediğini açıkça söylüyor, biz nasılsa her takıma gol atarız ama defansif açıdan rahatlamamız lazım, bu kadar kolay gol yemenin önüne geçmemiz lazım diyor ki bence bu iyi bir görüş. Doğru bir tespit. 

Beşiktaş kalecilerden dolayı sıkıntılar yaşadı ancak bu saatten sonra yapabileceğin bir şey var mı? Kaleci alabilir mi? Beş tane maç var oynaması gereken, 14 maçlık performansı konuşmuştuk zaten Valérien İsmail dönemi,sonra ersin olayı patladı, bir anda kesildi Emre görev aldı O ara üst üste gelen Toplar gol olmaya başladı,sonra problemler çözüldü, daha sonra hoca değişikliği oldu, şenol hoca geldi kaleye Mert’i koydu yani gene kaleci değişti. Şenol hoca kendi güvendiği kaleci ile başladı. sonuçta şunu söylüyoruz, bizim bu kadar basit, bu kadar kolay gol yemememiz lazım, şampiyon olmak istiyorsak bunun için çalışmalarını yapması lazım. Defansta memnun olmadığını zaten söylüyor, zaten dikkat edin Beşiktaş’la ilgili transfer haberleri gündeme geldiğinde hemen Masuaku’nun gideceği, solbek arandığı, bir tane stoper arandığı, elindeki Wellington ve Montero’yu yollamaya çalıştığı haberleri hep gündemde. 

Ama önündeki beş hafta elindeki kadrodan alabileceği en iyi verimi almak zorunda. O beş hafta hakikaten ligin geleceği açısından da, başta dediğimiz gibi kapanış Ligi’nde iyi gitmek istiyorsan bu önümüzdeki beş haftanın çok büyük önemi var. O beş haftadan sonra yapacağın transferlerle eksiklerini giderdiği zaman ligde şampiyonun adını daha sesli dile getirebilecek bir ortam oluşabilir. Şu anda Beşiktaş rakiplerine nazaran iki adım geride duruyor. Bir maçı eksik bir maçta bay geçecek. Şenol hoca bunların farkında transferleri yapıp eğer istediği oyunu tutturabilirse defansı, toparlayabilirse, orta sahadan istediği verimi elde edebilir ise, çünkü Dele Alli ile ilgili de soru işaretleri var. 

Bu kadronun yapılanması gene 1,5 ay sürecek gibi duruyor. Ama ikinci yarı şenol hocanın dokunuşlarıyla bizi farklı bir Beşiktaş’ın beklediğini söyleyebilirim.