Spor Toto Süper Lig'in 11. haftasında Hatayspor deplasmanına giden Beşiktaş, karşılaşmadan 2-1 mağlup ayrıldı. 1-0 öne geçmesine rağmen skoru koruyamayan Siyah-Beyazlılar'da fatura teknik direktör Valerien Ismael'e kesildi.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin danışmanı Faik Gürses, Posta Gazetesi'ndeki değerlendirmesinde takımın oynadığı futbol hakkında flaş yorumlarda bulundu.

"Beşiktaş yokuş yukarı çıkan bir kamyondan"

Faik Gürses, "Harika bir set hücumu, mükemmel bir gol. Ya sonra... Sanki orada maç bitti. Bir yavaş, bir yavan oyuna dönüştü ki yokuş yukarı çıkan bir kamyondan farksız duruma düştü Beşiktaş. Weghorst yine ileride ve yalnız, sol taraftan Masuaku deestekli, N'Koudou ile gelişmeye hazırlanan hücum teşebbüsleri." değerlendirmesinde bulundu.

Beşiktaş'ta hazırlıklar sürüyor Beşiktaş'ta hazırlıklar sürüyor

"Neden bu sünepe oyun tercih edilir?"

Yazısına devam eden Gürses, şunları ifade etti: "Sürekli top Beşiktaş'ta Tamam. Ancak; karşıda bir kale var, oraya gitmek lazım. Neden bu sünepe oyun tercih edilir anlamak mümkün değil? Hatayspor 31. saniyede golü yemiş ve ürkmüş. Git üstüne, at gollerini, rahat et. Yok tam tersi."

"Böyle başa böyle tıraş"

Faik Gürses, "Gelmeye fazla mecali olmayan ev sahibine Beşiktaş davetiye çağırıyor. Hatayspor da bu teklifi geri çevirmiyor. Hayret ki hayret. Sonrası nafile değişiklikler. Hatayspor giden maçı çeviriyor. Böyle başa böyle tıraş olarak maç bitiyor." ifadelerini kullandı.

Ismael'i daha önce de topa tuttu

Faik Gürses, daha önce de Medipol Başakşehir karşısında alınan mağlubiyetin ardından sert eleştirilerde bulunmuştu. 1-0'lık yenilginin üzerine "Necip-Ismael lastik patlattı" başlıklı yazısını yayınlayan Gürses, Valerien Ismael için "Sanki Beşiktaş'ı beraberliğe kurgulamış bir adam vardı kenarda. Maçı bağıra bağıra verdi" yorumunu yaparken, "Yenilginin baş suçlusu hocadır" demişti.