Önder Özen;

Beşiktaş'ın oyunu harikulade diyemem ama hak ettiği bir turu geçti. Hem maçı kazanmayı hem de turu geçmeyi hak etti. Az hata yapılması gereken bir maçtı Beşiktaş çok az hata yaptı, rakibinin de hatasını çok iyi değerlendirdi. Ankaragücü takımı geriden oyunu kurmaya çalışırken Ertaş Tolga anlaşamadılar, raya giren Beşiktaşlı oyuncu çok güzel bir vuruşla golü atmış oldu. 

Neticede 1-0 kazandı yetiyordu 1-0...

Savunmada hata yapmadı, süper bir tempoya çıktığını asla söyleyemem, dalga dalga geldiğini asla söyleyemem ama maça gerçekten asıldı Beşiktaş takımı yani turu gerçekten istediğini ortaya koydu. İhtiyacına göre futbol oynadı, skorun gereklerine göre futbol oynadı zaten moral olarak çok yüksekte bir noktada değil tribünlerin harikulade bir katılımı vardı bunu gördük. Demek ki kadro çok da çürümemiş ki Türkiye Kupası'nda adını finale yazdırdı. Başarı mıdır bu? öyle ya da böyle bu kadar başaısız geçen bir sezonda üstelik de bu kadar spekülatif bir  kadronun belki çok acayip rakiplerle eşleşmemiş olmasına rağmen finale kalmış olması bana sorarsanız başarıdır.

Mustafa Demirtaş;

Çok önemli maçı kazandı Beşiktaş. Son lig maçından sonra Feyyaz Uçar bir açıklama yapmıştı seonun en önemli maçı, bir çağrı yapmıştı tribünlere ki dolu tribünler oynandı ve maç baştan da önce bitmişti biletler. 

O atmosferi görünce en çok içimden gelen ses şu idi; bu tribünler gerçekten daha fazlasını hak ediyor. Çünkü bir büyük kulüpte taraftarları minimal bir hedefe kilitlemek zordur. 3 yıl öncesinde Türkiye Kupası, şampiyonluğun yanına eklediği bir kupaydı büyük takımlarda hedef küçültmek zordur, o hedefi taraftara inandırmak zordur ama Beşiktaş taraftarı buna inanmış gözüktü, tribünler doluydu, çok odaklıydı ve maçı da kazandırdı. Bu biraz Feyyaz Uçar'ın da etkisini gösteriyor yani camiaları gerçekten belki teknik direktör bulamayabilirsiniz yani her zaman o camiadan yetişmiş bir teknik direktör bulamayabilirsiniz ama bir kademede bir efsane olması etkili oluyor gerçekten. Feyyaz Uçar çok içten konuştu, kendisini de kattı bana çok maç kazandırdı bu taraftar eminim ki bu takıma da kazandıracak diye kazandırdı. 

Atılan gol çeşit olarak önemli çünkü burada Fernando Santos'u en çok eleştirdiğimiz konu niye bu kadar bekliyor Beşiktaş konusuydu ama aynı oyuncu grubuyla demek ki beşiktaş biraz daha önde oynayabiliyormuş Serdar Topraktepe ile birlikte en belirgin değişen şey bu oldu.