İşte Dikme’nin açıklamaları:

“DÜNYA KUPASI BEŞİKTAŞ’A İYİ GELECEK”

Okan Hoca nasıl Dünya Kupası arasını istemezse Şenol Hoca ister. Çünkü Şenol Hoca, oyuncularını iletişim kurarak etkileyen, ikna eden bir teknik direktör. Şimdi bir ara var, 7-8 gün kaldı. İzinden sonra bir 7-8 gün Ümraniye'de antrenman yapıp oradan kampa gidecek Beşiktaş 10-15 gün. Orada Şenol Hoca istediklerini yapabilecek. Biz hep Valerien Ismael'in yüklemelerinden bahsettik. Bunların sezon başı belki faydasını gördü Beşiktaş ama sonradan adale sakatlıkları olmaya başladı. Bu sakatlıkların oluşabileceğini de Valerien Ismael'in yardımcı antrenörleri söylüyordu. Bu ara Beşiktaş'a fazlasıyla iyi gelecektir. Şenol Hoca her ne kadar Beşiktaş'ın efsane hocalarından olsa da oyuncularla bir kaynaşma süreci olacak. Şenol Hoca antrenman metotlarını oyuncular üzerinde uygulayacak. Valerien Ismael ve Şenol Güneş, antrenmanlar, kamuoyunu yönetme, iletişim... İki teknik direktörün çok farklı uygulamaları var.

“MASUAKU DEVREDE AYRILABİLİR”

Şenol Hoca "transfer dönemi de keşke Dünya Kupası'yla beraber başlasaydı" der. Şenol Hoca sol bek istiyor. Geçtiğimiz günlerde Masuaku'nun devre arası takımdan ayrılabileceğinden bahsettim. Masuaku da bunu alıntılayıp "Ben sakatım, o yüzden oynamıyorum. Yalan bunlar" demiş. Güzel de bir dil kullanmış ama ben Masuaku sakat değil demedim ki, sadece Masuaku'nun Beşiktaş'tan ayrılma ihtimalini söyledim. Halen de dediğimin arkasındayım. Sakat değil falan demedim, sakat olmasa niye oynamasın. Yeni hoca gelmiş hocanın gözüne girecek...

“SOL BEK VE STOPER…”

Sol bek istiyor hoca, sağ bek istiyor, iki stoper istiyor. Benim gerçekleşme ihtimalini gördüğüm, sol bek transferi yapılacak. Beşiktaş başarılı olmak istiyorsa Şenol Hoca'nın vereceği raporun aynen uygulanması gerekiyor. Beşiktaş bu süreçten böyle çıkabilir. Problem olacak tek şey yabacı sayısı. O da şöyle aşılacak: Montero devre arası kiralanmaya çalışılacak, Masuaku ayrılabilir. Bunlar gönderilip yerine oyuncu alınacak. Sağ bek transferi, hoca benden tabi ki daha iyi bilir ama bence şart değil şu an. Rosier Beşiktaş'ın kontratlı oyuncusu. Hoca Rosier'in fizik anlamında değil ama mental anlamda problemli bir oyuncu olduğunu görmüştür zaten. Beşiktaş taraftarının da sevdiği bir oyuncu ama bu sezon bekleneni veremedi. Beşiktaş'ın kontratlı oyuncusu, 5 milyon Euro yatırım yapıldı. Bir çırpıda silinip yerine yabancı oyuncu transferi yapılacağını düşünmüyorum. Şenol Hoca Rosier'i kazanmak isteyecek, kazanacaktır. İzin dönüşü ilk toplantı yapacağı oyuncu Rosier olacaktır. Ümraniye maçından sonra basına açık antrenmanda Rosier ile konuştu. Bu bir mesajdır. Rosier'in sözleşmesinin son senesi olsaydı transfer yapılabilirdi ama şimdi yapılmayacak. 

“BÖYLE GİDERSE SEZON BİTMEZ, YÖNETİM BUNU YAPMAK ZORUNDA”

Hoca elinde olsa iki stoper ister ama 1 stoper transferi kesinlikle yapılacak. Beşiktaş yönetiminin de bunu yapması gerekiyor çünkü Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe gibi büyük takımlar 14-15. hafta ligden kopar, şampiyonluk yarışından koparsa o sezon bitmez. Beşiktaş taraftarı şimdiye kadar stadı Valerien Ismael ve yönetimi eleştirdiği zamanlarda dahi 40 bin kişiyle doldurdu, üzerine düşen görevi yaptı. O nedenle Beşiktaş'ın şampiyonluk yarışından kopmaması, camia adına çok önemli. 3-5 hafta sonra fark 12 puanlara çıkarsa çok kötü bir senaryoyla karşı karşıya kalırız. Bu senaryodan çıkabilmesi için de Şenol Hoca'nın raporunun bire bir uygulanması gerekiyor. İsim bilmiyorum, flaş bir isim değil ama bildiğim tek isim Kaan Ayhan. Ghezzal'in yerine de şu an için transfer yapılacak diyemiyorum. Orada Kevin'in durumu, Cenk'in kanada atılması, Redmond var. Ghezzal’in yerine oyuncu alınacak diyemiyorum.

Duhuliye.com