“bu Beşiktaş’a zarar…“

Altan Tanrıkulu;

En basit olarak Beşiktaş’ın en iyi oynadığını düşündüğümüz Karagümrük ve Sivas maçlarında Josef yoktu Gedson ve Salih orta sahadaydı, sanırım ikisinde Berkay oynamıştı birinde de Ümraniye’ye gitmeden Kartal oynamıştı daha sonra Josef’in denkleme girip yavaş yavaş oynamaya başladı Ankaragücü maçı sonra ceza aldı yani Josef bu sistemde ne kadar etkili olacak? Fakat şöyle bir özellik var Josef genelde hep hatırlıyorum derbilerde iyi oynuyordu. Sadece derbilerde değil şampiyonluk yolunda diğer maçlarda da iyi oynuyordu.

Bu bir güvencedir sanki Josef, Gedson, Salih olsa daha iyi olur ilk onbir için Del Alli sonradan bir hamle oyuncusu olsa çünkü Del Alli bir sakatlık geçirdi ufakta bu sakatlık milli ara derken bir maç yapmadı o yüzden biraz süre alırsa onbirde başlarsa bir takım savunma ve defansif zaaflar yaşayabilir Beşiktaş çünkü neden 10 numara ve 8.5 gibi oynayacak ama derbilerde öyle olmuyor herkese belli işin içinde koşmak, rakibini kovalamak. Birinin yanından kolayca bir adam geçerse diyelim ki! Crespo Del Alli’den çabuk sıyrıldı ikinci adam kesemedi hadi geçmiş olsun.

Topu karşılamada sorun olabilir yoksa topla zaten ilişkisi iyi olan bir futbolcu, duran top kullanır, frikik atar, iki tane araya oynar yani Juan Mata gibi Del Alli’nin ben tam hazır olmadan çıkartıldığı düşüncesindeyim sonuçta sakatlandı belli bir süre sonra yani onların biraz daha yavaş yavaş takıma oturmasında yarar olduğu ortada ama Valerien İsmael içinde bu maçın kaybedilmemesi lazım yani biraz milli takım arası değiştirdi gündemi bu maçı berabere bitirmenin hiçbir sorunu olmaz iki taraf içinde hatta beraberlik Fenerbahçe’yi üzmez, Beşiktaş’ıda üzmez.

Her şeyden öte Beşiktaş için bir şey söyleyeyim; çok çabuk hocanın arkasına bir isim koyuldu ve maalesef bunu şey olarak söylemiyorum uzaktan bir gazeteci olarak söylüyorum bu Beşiktaş’a zarar…