Önder Özen Beşiktaş gündemini değerlendirdi.

Önder Özen;

'Büyük takımlar 2 maç üst üstte mağlup olmamalı. Olursa birçok şey sorgulanmaya başlar. Beşiktaş saha içinde oyun olarak değilse de skor olarak net bir cevap verdi Trabzonspor maçında.'

Bu çok önemli ve gerekliydi...

'Olmazsa olmazdı. Herkesi sorgulatabilecek süreç yaşatabilirdi. Başkan sorgulanır, yönetimin atadığı profesyoneller sorgulanır, Fernando Santos sorgulanır. Oyuncular zaten sorgudalar. Beşiktaş taraftarının bakışı nereye dönerse dönsün, orası için ürkütücü bir tablo çıkar ortaya. Çoğunlukla rakibinizi ürkütürsünüz öyledir, ama kendi oyuncusuna döndüğü zaman da yaşamak istemezsiniz.

Dolayısıyla şimdilik bunu durdurmuş olması da çok önemli ve gol yemeden bitirdi, bu da önemli. Çünkü Beşiktaş'ın böyle bir sorunu var. İyi br kalecisi olmasına rağmen gol yiyen bir ekip oldu. Dağılan ve kırılan bir ekip oldu.'

Semih iyi bir futbolcu olacak.

Genç oyuncu Semih Kılıçsoy'a da değinen Özen, sözlerini şöyle sürdürerek,

'Altyapıda çalıştığı hocaları da umutla bahsediyorlar. Semih kısa sürede yedinci golünü attı. Birlikte oyunda sırıtmıyor, tekil performansı olarak acayip bir şey yapıyor. Futbolcunun 3 tane kilosu olur 17 yıllık bir kariyer içinde.

17-18 yaşında birinci kontratı aldığınızda boyunuz Semih'in boyunda ise  66-67 kg'sınızdır. Gerçek kontratı yaptığınızda 24 yaşında iken ikinci kilonuz artık biraz hipertrofik bir bedene kavuştuğunuzda artık 69-70 kilosunuzdur. Son kontrata doğru giderken kuvvetle beraber ağırlıkta çökmeye başlar 73 kilo ile futbolu bırakırsınız. Bugün çoğu futbolcu 74-75 kilo ile başlıyor 84-85 ile bitiriyor. 

Semih henüz orijinal kuvvetine ulaşmamış bir oyuncu. Birinci vücut ağırlığında daha orijinalinde değil. Üst adelesi ve kalçası çok kuvvetli ama üstüde biraz dolacak. Yani atletik çatısı, omuz trapezleri kuvvetlenecek. Bu çocuk şimdi kalçasına ve üst adalesine bu kadar güveniyorsa, 17-18 yaşında ki bunu bu yaşlarda yapmazsınız, Bu çok önemli...' cümleleriyle tamamladı.

| Duhuliye