Süleyman Oktay;

Beşiktaş galibiyet serisini 5 maça çıkardı. Tarihi Fenerbahçe galibiyetinden sonra olabilecek rahatlama rehavet olgularını Beşiktaşlı futbolcularda görmedik.

İlk 25 dakika dışında Beşiktaş takımı maç bitinceye kadar istekli, hırslı görüntüsü içindeydi. Yenilen gol adeta futbolcuları kendi getirdi. Giresunspor takımı beklentilerin dışında defansif kapananonsekiz dışına çıkmayan görüntü vermedi agresif, hücum ofansif oynayan takım görüntüsü içindeydi. Tabiki 2 takım arasındaki kalite farkı dakikalar ilerledikçe daha fazla hissedildi ve de 3-1 gibi net bir skorla bitti.

Yalnız Şenol Güneş maça 4 hücum futbolcusuyla çıktı (Redmond-Ghezzal-Aboubakar-Cenk) orta sahayı Hadziahmetovic ve Salih’e teslim etti fakat Cenk sakatlanıp yerine Gedson Fernandez oyuna dahil olana kadar orta saha üstünlüğü Giresunspor’daydı.

Gedson oyuna girdikten sonra oyun dengelendi ve Beşiktaş bireysel futbolcularınında performansıyla golleri arka arkaya sıraladı ve birçok pozisyona girdi.
Aynı zamanda da daha uyumlu ve takım halinde oynayan görüntüsü sergilemeye başladı ve bu görüntüyü maç bitimine kadar sürdürdü.

Şu an baktığımızda Aboubakar ve Redmond hücum hattında çok önemli işler yapıyorlar. Cenk sakatlandı bu maç doğal olarak iyi bir performans sergileyemedi ama önceki maçlarda Cenk’in gollerin şüphesiz tartışılmaz bir değerdir.

Bu forvet hattına form tutan Ghezzal da eklendiğinde çok daha etkili bir hücum hattına dönüşecektir.

Beşiktaş defans hattına baktığımızda bu maçta Mert’in çok önemli bir kurtarışını göremedik çünkü etkili forvete sahip olmayan Giresunspor net pozisyonlar bulamadı. Onsekiz içine kadar gelip burada zayıf kalan, final paslarını yapamayan Giresunspor gözlemledik eğer bir Aboubakar Giresunspor’da olsa idi skor kesinlikle farklı olurdu.

Beşiktaş galibiyet serisini yakaladı ve bu özgüvenle Trabzonspor deplasmanına gidiyor.

Duhuliye.com / ÖZEL RÖPORTAJ