Bu oyun ve bu kafa ile skor, Beşiktaş’ın lehine olamazdı. Son haftaların yükselen takımı İstanbulspor dün de destanlaştı. Bravo Osman Korkmaz Hoca’m, yerli malı Türk’ün malı.

Dikkat, Beşiktaş diken üstünde. Kartal hücuma çıkarken Rosier’in hataları ayyuka çıktı. Bir de oyundan alındı, diye hocasına bozuluyor, bu nasıl profesyonellik? Hem suçlu, hem güçlü.

Başakşehir şoku sürüyor!

Bir Başakşehir yenilgisi; o coşkulu, tempolu, pas zinciri kurarak rakibini pestile çeviren muhteşem Beşiktaş’ı bu denli şaşkın ve ürkek tavşana çevirir mi? Çevirmiş. Doğrusu Istanbulspor önündeki takımı görünce gözlerime inanamadım.
Genç bir gazeteci meslektaşım on birleri beklerken “N’Koudou bugün kulübede oturur” dedi.

N’Koudou neden alındı?

“Neden?” diye sormadım bile sadece gülümsedim. “Hocam sizce on bir oyuncusu mu?” diye savunmaya geçti, fikrini.

“N’Koudou Beşiktaş’ın en hızlı ve en faydalı adamı, geçen sezon onu oynatmamakla çok yanlış yaptılar” dedim.

Yetinmedim, Gordon Milne dönemini örnekledim. Walsh ve Wilson’un kanatlardan attığı uzun - ters toplarla Metin, Ali, Feyyaz’la Beşiktaş’ı nasıl üst üst üste şampiyon yaptıklarını anlattım.

…Ve, “N’Koudou böyle bir sistemin oyuncusu” diye vurguladım.

İşte o N’Koudou bireysel çabaları ile bir şeyleri değiştirmeye çalıştı dün. Serbest vuruştan attığı erken gol, Danimarkalı kaleciyi  perişan etti. Ancak derslik “çift vuruş” golünde atanın da yiyenin de kural bilgisi sorgulanmalı.

Pozisyon öncesi Weghorst da ofsayttı. Weghorst demişken dün iki kez topla buluştu, birini gol yapıp Beşiktaş’ı öne taşıdı. Yeter mi, yetmez!

Soru şu, “Bu futbol, Fenerbahçe derbisi için yeter mi?” Hele Ersin’in kaledeki güven vermeyen halini de dikkate alırsanız, işi çok zor Valerien İsmael’in.

Hasan SARIÇİÇEK / Türkiye