İşte Demirkol'un açıklamaları:

"MAÇ ÖNCESİ ŞARTLARDA ADANA DEMİRSPOR KAZANABİLİRDİ"

Şartlar Beşiktaş'ın aleyhineydi. Adana Demirspor iyi bir takım. Elinde modeller, metotlar da var. Santrforlu santrforsuz oynayabiliyor. Santrfor olsa ister ama sahte 9'u iyi oynuyorlar, 11 haftadır yenilmiyor ve her maçı domine ederek oynuyorlar. Beşiktaş'ta ise işler iyi gitmiyordu, ön tarta oynamaya çalıştığı oyunu arka taraf oynayamıyor. Bu orta saha ve savunma oyuncularının özelliklerinden kaynaklanan bir durum. Maç önü şartlara bakıldığında Beşiktaş'ın tarihi bir tarafa, Adana Demirspor maçı alıp gitse ne oluyor demezsin. Bu şartlar altında böyle bir ilk yarı takdire şayan. 

"DEVRE ARASI YAPACAK TEK TAKIM BEŞİKTAŞ"

Ligde BAY geçeceği için devre arası yapacak tek takım Beşiktaş oldu. Yılbaşı, sonra BAY haftası, daha iyi planlama yapabilecek, çalışmalarını yapacak. Şenol Güneş'in dediğine göre herkes gelebilir, herkes gidebilir. Weghorst da gidebilir, her mevkiye oyuncu da alınabilir.

"MASUAKU'NUN EN BÜYÜK PROBLEMİ..."

Masuaku'nun savunması, ayağı falan çok iyi. En büyük problemi yer kaybı, donup kalıyor. Dün itibariyle attığı golden bağımsız daha iyiydi saha içinde. Belki de öğreniyor. Şenol Hoca'nın böyle Lucescuvari işleri vardır, Lucescu'dur bu işin kralı. Daha basit direktiflerle oyuncuyu sahaya yollayıp sen şuna dikkat et yeter deyip bir oyun kurmak mümkün. Şenol Hoca bu işi çok iyi bilenlerden. Adriano, Pepe döneminde hoca ne diyor diyorlardı belki ama sahaya çıkınca oluyordu. 

"BU HAFTA İYİLERDİ AMA HAFTAYA..."

Savunmanın geçen haftaya oranla çok daha iyi olması, Salih'in çok iyi olması, Josef'in karta çok yakın olmasına rağmen takımın çimentosu olması çok olumluydu. Üçüncü bölgede çok top kaybı yapılıyordu, şimdi bu hatalar azaldı. Beşiktaş orta sahası Adana Demir orta sahasını zorladı. Salih ve Gedson bu hafta iyiydi ama gelecek hafta ne olacağını bilmiyoruz. 

"MERT GÜNOK VE ŞENOL GÜNEŞ ARASINDA BİR BAĞ VAR"

Mert Günok Beşiktaş adına son 1-2 senede sergilenmiş en iyi kaleci performanslarından birini sergiledi. Şenol Hoca ile Mert arasında bir bağ var. Şenol Hoca'nın milli takımı uçurduğu dönem genelde kahraman Mert oluyordu. Mert çok ciddi sakatlıklar da yaşadı. Şenol Hoca'nın Beşiktaş'a gelişi Mert için çok moral verici. Mert'in varlığı da hoca için rahatlatıcı. Bu tip bağlar genelde işe yarar. Benzer bir bağ Şenol Güneş ile Cenk Tosun arasında da var.

"GEDSON PLANA UYABİLECEK Mİ?"

Beşiktaş ideal orta saha bulamaz, Gedson ve Salih'ten faydalanmak zorunda. Gedson hadi olmadı git olmaz. Biraz daha öğrenecek. Neden olmadı, ne bekleniyordu, aslında Dele Alli'den çok farklı değil. Adam plana uymuyor. Eriksen de olsan o plana uygun davranmak zorundasın, davranmazsan gittikçe düşersin. Burada plana uyabilecek mi? Şenol Hoca kariyeri boyunca bu konularda çok başarılıdır ama artık yaş bir yere geldi, sürekli başarılı olacak diye bir şart yok. Bir yerde olmayabilir, umarım bu durumu daha devam ediyordur hocanın. İhtiyaç var böyle oyunculara. Geliştirip bu oyunculardan faydalanmak zorunda. Gönderip yenisini almayı artık kaldırmaz bu bütçeler.

"DELE ALLI OYNANABİLECEK BİR KUMARDI"

Dele Alli oynanabilecek bir kumardı, daha 20 yaşında 100 milyon Euro'ydu. Everton'a transfer olduktan 15 gün sonra Everton Dele Alli'den vazgeçti. Neden olabilir? Nedeni mental. Adam futbol sahasında değilse bile antrenman sahasında tükenmişlik sendromu yaşıyor. İngiltere Milli Takımı orta sahasında bile ihtiyaç var Dele Alli'ye, kadroda olmama ihtimali yoktu ama bazen olmuyor. Bazen Mesut gibi 30 yaşında kopuyor, bazen 22 yaşında kopuyor. Bu oynanabilir bir kumardı. Riski fazla değildi ama çok acayip bir ödül olabilirdi. Ancak olmama ihtimallinin daha yüksek olduğunu hepimiz biliyorduk.

Duhuliye.com