Beşiktaş'ın Kasımpaşa'yı 2-1 yendiği maçın ardından Nihat Kahveci TRT Spor'da maçı değerlendirdi.

"TARAFTAR RAHAT MAÇ BİTİREMİYOR"

"Beşiktaşlı taraftarlar içeride rahat maç sonu yaşayamıyorlar. 3-4'ü atacak Beşiktaş dersin, Kasımpaşa da bu konuda sıkıntılı bir takım. Pozisyonlara da girdi Beşiktaş. Dakika 12'de yüzde 86 topla oynamayla oynuyordu Beşiktaş. Weghorst duvar oldu, Redmond'un pasları isabetli değildi, Cenk hareketliydi. Cenk'in golünden sonra Weghorst 2-0 yaptı. Bu zamanda gelen goller moral verir, rakibi de düşürür"

"MERT OLMASA KAZANAMAZDI"

"Beşiktaş ikinci yarıda Muleka ve Weghorst'la pozisyonlar buldu. Beşiktaş kazandığı halde mutlu mudur tartışmak lazım. Bana göre maçın kader adamı, MVP'si Mert. Mert olmasa ne Adana Demirspor maçını, ne de bu maçı kazanabilirdi Beşiktaş. Mert inanılmaz oynuyor. Milli takım kalesindeki gibi oynuyor. Onun adına seviniyorum, korkusunu da atmış. Libero gibi de oynuyor, çizgide de iyi. Net kurtarışları var, takımı oyunun içinde tuttu."

"MERT'E KALMAMALIYDI"

"Beşiktaş gibi bir takım içeride bu kadar pozisyon vermemeli. Adana Demirspor'a da verdi, gol yemedi ama çok pozisyonu kalesinde gördü. Mert'e kalmaması lazımdı"

"BEŞİKTAŞ ÇOK POZİSYON VERİYOR"

"Fas Milli Takımı büyük bir iş başardı Dünya Kupası'nda. Beşiktaş'ın Saiss'a ihtiyacı var. Bu defans anlayışında biranönce dönemsi lazım. Çok pozisyon veren Beşiktaş izliyoruz. Ismael döneminde de böyleydi. Şenol hoca bu tarafı düzeltmesini beklersin ama Mert olmasa Adana Demir maçında da gol yenebilirdi. Adana Demirspor'u yenmek, Kasımpaşa'yı öyle veya böyle yenerek 6 puan aldı Beşiktaş"

"HOCANIN İSTEDİĞİ TAKIM OLUŞMADI"

"Taraftar açısından bu oyun umut veriyor mu? Bence taraftarlar memnun değildir. Atmosferi duyabildiğimiz kadarıyla top kaleciye dönünde bir homurdanma izliyoruz. Daha çok hücumu düşünen, savunmayı sağlama alan bir Beşiktaş görmek istiyoruz. Şenol hocanın istediği gibi oyun henüz oturmadı"

"WEGHORST İÇİN SON DÜDÜĞÜ BEKLEMEK LAZIM"

"Weghorst Beşiktaş'ta kiralık, opsiyon da 10 milyon. Biz sana 10 milyonu verip alıyoruz diyecek belki Beşiktaş. Son düdüğü beklemek lazım. Oyuncu kafa olarak veda etti o net yani."

"BİRAZ DENGELİ OLSALAR ÇOK GOL OLUR"

"Maç 2-2 bitse, Mert'in çizgiden çıkardığı var. Bambaşka birşeyden bahsedeceğiz o zaman. Beşiktaş iyi oynamıyor, pozisyona giriyor ama çok da pozisyon veriyorlar. Biraz dengeli olsalar daha çok gol atacak pozisyona geldiler"

"ATIBA'NIN SAHNEYİ İYİ TERK ETMESİ LAZIM"

"Biz Atiba'nın heykeli dikilsin dedik, kupa maçında oynatıp 25'te oyundan alıyor. Bir sonraki maçta aynı şekilde. İnsanların aklında son dönemleri kalıyor. Sahneyi iyi terk etmesi lazım Atiba'nın. İnanılmaz bir profesyonel. Onu ilk 11'de görünce diğerlerine neden kadroya giremediniz derim artık. Hoca çok güveniyor çünkü, oynatmak istiyor."

Duhuliye.com