Beşiktaş’ta daha sezonun 10. haftasında 6 adale sakatlığı (N’Koudou, Salih, Saiss, Emrecan, Ghezzal, Weghorst) yaşanması, antrenman sisteminden mi ve yoksa oyunculara fazla yükleme mi yapıldığı sorularını akla getirdi.

Trabzonspor maçından sonra Ghezzal ile Weghorst’un problemleri, Beşiktaş’taki kas sakatlıklarını gündeme getirdi. Siyah-beyazlılarda daha 10. hafta olmasına rağmen 6 futbolcunun darbe dışında sakatlanması, “Ne oluyor?” sorusunu akla getirdi.

Ligin başlaması sonrasında Kamerun Milli Takımı’na davet edilen N’Koudou, buradan kas sakatlığıyla dönmüş, bu nedenle Fenerbahçe derbisinde görev yapamamıştı.

Kayıplar bitmedi

"Beşiktaş'ın içinde bir karışıklık var" "Beşiktaş'ın içinde bir karışıklık var"

Siyah-beyazlıların Giresun maçında da kaybı iki futbolcu oldu. Defansın bel kemiği Saiss, 13. dakikada sakatlanıp oyun dışında kaldı. Bu futbolcunun yerine giren Emrecan da yine adale gerilmesi tespit edildi. İki oyuncu da bu nedenle Trabzonspor karşılaşmasını kaçırdı.

Karadeniz ekibiyle oynanan son maçta da iki kayıp verildi. Ghezzal, ilk devre tamamlanmadan sahadan çıktı. Weghorst ise karşılaşmayı bitirmesine rağmen daha sonra çekilen MR’ında problem ortaya çıktı.

Arka arkaya yaşanan kas sakatlıkları, antrenman sisteminden mi kaynaklandığı yoksa oyunculara fazla yükleme mi yapıldığı sorularını akıllara getirdi.

Kaynak: Milliyet