Rıdvan Dilmen, Beşiktaş'ın oyuncularını eleştirdi. Oynanılan oyunu yaratıcılıktan uzak olarak gören Dilmen, Beşiktaş'ın stratejisine karşı çıktı.

"BU KADAR DA OLMAZ"

Beşiktaş gibi bir takımın orta saha üçlüsü de, yedek kulübesi de böyle olmaz. Bu kadar da olmaz. Çok kötü gerçekten..."

"YARATICILIKTAN UZAK..."

"Maçın başındaki golün stratejileri değiştirmesi gerekiyordu. Galatasaray, biraz daha yavaş oynuyor. Atmosfer yüksek. Beşiktaş'ın kadrosu önce tut, sonra at kadrosu. 4 stoperle oynuyor. Yaratıcılıktan uzak...

Galatasaray Türk futbol tarihinin hatta belki de Avrupa bile dahil; 1-0'a en iyi oynayan takımdır. 9 dakika değil 29 dakika uzat bitirirler maçı. "Galatasaray ilk değişikliğini 85. dakikada yaptı. 85. dakikaya kadar kadro zaafiyeti olarak görüldü. Bunun bir sebebi olmalıydı ve Ndombele girince de gördük sebebini. Galatasaray 100 dakika boyunca Ghezzal'ın pozisyonu dışında pozisyon vermedi. 1-0'a rağmen taraftar takımı itebilir ama hangi takımı itebilir? Hücum yapan takımı itebilir. Bu takımı itemez.

Çok eksiklere rağmen 85 dakika oyuncu değişikliği yapan bir teknik direktör figürü görüyoruz. Olur ya da olmaz ben anlamam ama Okan Buruk ve talebeleri alkışı hak ediyor. Galatasaray 40'a yakın maç oynadı. Sezon sonuna doğru da 4 maçtır gol yemeyen tekrar morallenen Beşiktaş'a karşı sakin, rölanti ve gerektiği zaman hücum yaparak oyunu bitirdi."