Fırat Günayer şu ifadeleri kullandı:

Beşiktaş’ı zor bir sezon bekliyor. Şu anki oyuna elimizdeki kıyafet uygun değil. Valerien İsmael’in kurguladığı, oynattığı oyun, hayal ettiği proje, hikâye Şenol Güneş’in oynatacağı oyunla hiçbir alakası olmayan bir şey baştan şunu söyleyeyim Valerien İsmael yerine Beşiktaş’ı yerli bir hoca çalışıtırıyor olsa idi Şenol Güneş’in işi daha kolay olurdu çünkü Valerien İsmael  bu lige hiç uygun olmayan başka bir şeyi denedi, denenmeyen bir şeyi yaptı. Çok yoğun bir fizik gücü yani top bende olmasada mühim değil senaryosuna uygun kadro kurdu. Sahadaki kadroya bakarsak Valerien İsmael’e göre güçlü bir kadro ama Şenol Güneş’e göre değil.

Çünkü bu kadro Şenol Güneş’in oynatacağı oyuna uygun olmayan bir kadro, kötü oyuncular değiller ama kaleden forvete kadar sıkıntı yaşayabilirler.

Şenol Güneş’in istediği sistem başka bir sistem Beşiktaş’ın Şenol Güneş’le şampiyon olduğu seneye bak, sevdiği bekler ayağı düzgün bekler, şu an beşiktaş’ta atletik oyuncu çok fazla ayağı düzgün top yapan oyuncu fazla değil.

Defansta Masuaku hatalar yapıyor, Rosier atletik özelliği olan bir oyuncu, orta sahada ise üç oyuncunun toplam pas becerisi Bir Talisca, Ljajic, Sosa değil orada da çok ciddi problemler var. Josef ise artık Brezilya’ya gitsin mental anlamda burada değil sezon sonu sözleşmeside bitiyor.

Bu kadro ile Şenol Güneş’in oynatmayı hayal ettiği oynatmak istediği oyun arasında çok ciddi fark var Şenol Güneş zorlanacaktır.