Ogün Şahinoğlu'nun açıklamaları şöyle: 

"TARAFTARIN İSTEDİĞİ OLDU"

Beşiktaş'ta beklenen oldu. Bu kez taraftarın da istediği oldu. Sergen Hoca'nın ayrılığı ve sonraki süreçte taraftarın istediği pek olmamıştı. Ahmet Nur Çebi bu kez camianın sesine kulak vermiş oldu. Ismael'in ayrılacağı kesinleştikten sonra iklime baktığımızda taraftarın isteği yüzde 70, yüzde 80 Şenol Güneş üzerineydi. Onun dışında Sergen Hoca, İlhan Palut, Rıza Çalımbay, Lucescu da konuşuldu ama bu isimler hep "öte yandan" durumunda kaldı, favori hep Şenol Güneş'ti. 

"BU KADRO TAM ŞENOL HOCA'YA UYGUN"

Bu kadroya Şenol Hoca'nın tam olarak uygun olan profil olduğunu düşünüyorum. Şöyle bir düşünelim, kaleden forvet hattına kadar bakalım. Ne zaman oynar diye beklenen bir Mert Günok var. Şenol Hoca'nın gelişiyle Mert Günok'un kaleyi alabileceğini düşünüyorum. Onun dışında sol bekte Masuaku idare ediyor, bazen hataları oluyor ama yerli ihtiyacında Umut Meraş'ın performansını hiç bilmiyoruz. Şu an çok kötü durumda. Belki onu yeniden eski günlerine geri döndürecek. Gedson Fernandes bu takımda sıradan oyuncu oldu. Valerien Ismael'in en büyük hatalarından biriydi, Gedson Fernandes'i sıradan oyuncu konumuna soktu bu takımda. Şenol Güneş Gedson'dan çok ciddi şekilde faydalanır. Kanatlardaki oyuncular tam istediği profilde, bunların başında Ghezzal var, tam Şenol Hoca'nın istediği oyuncu profili. Weghorst keza öyle, uzun pivot santrforlarla oynamaya alışkın Şenol Hoca. Dele Alli'nin performansı yükselebilir. Bu kadronun Şenol Hoca'ya, Şenol Hoca'nın da Beşiktaş'a iyi geleceğini düşünüyorum.

ŞENOL HOCA'NIN YARDIMCILARI..."

Şeref Çiçek Hoca sürekli olarak yanındadır, onun adını duydum. Tamer Tuna ismi sürekli dillendiriliyor ama Tamer Hoca düşünmüyor yardımcı antrenörlük. Daha önce çalıştığı isimlerden biri, bayram Bektaş belki olabilir. Geçtiğimiz sezon olsa İbrahim Üzülmez düşündüğü isimlerden biriydi ama İbrahim Hoca şu an Eyüpspor'da iyi bir süreç götürüyor. Kondisyoner değişir, kaleci antrenörü gelebilir. Hoca henüz tam ekibini kurmadı.

Duhuliye.com