Nihat Kahveci şunları söyledi: 

Şenol Güneş tabiki Beşiktaş’ı takip ediyordu, ilk toplantıyı hatırlarsak Berkay’da dahil bireysel olarak oyuncular hakkında yorum yaptı, bir şeyler biliyordu. Bir kulübü dışarıdan izlemek, bir şeyler bilmekle içine girip olanları görmek çok farklı. Bu kadar sakatlığın olması normal değil.

Diğer takımlar haftada üç maç oynuyor Trabzonspor, Fenerbahçe, Başakşehir, Sivasspor oralarda sakatlık olur anlarım Beşiktaş Süper Lig’de sadece haftada bir maç oynuyor ve bu kadar sakatlık normal değil bir kere bu konu iyi analiz edilmeli, bunların sebebleri araştırılmalı sonrasında bu oyuncular öyle ya da böyle sezona iyi başladılar uçuyorlardı sonra bir Galatasaray maçı izledik dört tane bireysel top kaybı, 20. Dakika Galatasaray 5 tane korner kullanmış derbide Beşiktaş bu kadar maça konsantre eksikliği ile başlaması inanılmaz, maç bitiyor Muleka “konsantrasyon eksikliğimiz vardı” diyor.

Böyle bir mazereti futbolcu sunmamalı. Neden haftada bir maç oynuyorsun, önemli bir derbi maçında konsantre olmayacaksınız ne zaman olacaksınız. Bu camia sizden iyi futbol bekliyor, bu kadro iyi bir kadro sezon başıda aynı şeyi söyledim bu kadro iyi bir kadro ama bu kadroda çok formsuz oyuncu var, yokuş aşağı giden oyuncu var Şenol Güneş’in buraları çözmesi gerekiyor.

Şenol Güneş’in beklediğinden çok daha fazla iş yükünün olduğunu düşünüyorum.

Beşiktaş’ı Beşiktaş yapan kolej havası, takım birliği, saha içindeki mücadele, topa sahip olma çok pozisyona girmedir. Büyük takım kriteri budur.

Beşiktaş’ta sanki böyle bir sıkıntı var, dışarıdan gözlemlediğim oyunculardaki eski istek, arzu maç içindeki mücadeleyi de görmüyorum.