Metin Tekin konuşmasında şu cümlelere yer verdi.

‘Bu sene şampiyonluk yarışı değil, oluşturulmaya çalışılan bir Beşiktaş var. Hiç de kolay olmadığını yeni yönetim de bunu görmeye başladı. Benim meşhur bir lafım var: ‘kolay değil.’ Samet Aybaba kullanış bu lafı.

Bu kararların şu ana kadar transfer organizasyonlarında, Adana Demirspor’dan Svensson hariç -ki, çok da beğendiğim, katkı sağlayacağını düşündüğüm bir oyuncu değil. Bunun dışında bir transfer yapamadı. Kamuoyundan, Beşiktaşlılardan bir transfer talebi var. Ben şunu söylüyorum; ‘evet şu ana kadar verdiğiniz ipuçları çok umutlandırıcı olmayabilir, ama bu organizasyon, yani Samet Aybaba’yı da katarak, Hasan Arat ve yönetimi, esas ölçüsünü, yarış ölçüsünü seneye taşımak zorunda.

Türkiye Kupası ve lig üçüncülüğü…

Önünüzde 15 maç var. 3 Maçta 1 puan alındı, 3 maçta gol atılamadı. Bütün bu parametreleri görüyorum. Şunu da söylemek lazım, Fernando Santos geldi, ben Santos’un Fenerbahçe’yi, Galatasaray’ı geçmesini beklemiyorum ama bir, üçüncülük yarışı var ligde, bir de kupa var. Bu kupaya, iddialı, talepkâr olacak. İki, Beşiktaş, Trabzon, Rize ve Antalya yarışında, bunların önünde bitirecek.

Türkiye Kupası’nı alır veya almaz, ama esas ölçü, Trabzonspor, Rizespor ve Antalyaspor kadrosunu düşündüğümüzde, Beşiktaş kadrosu bu takımları geçmeli. Her ne kadar istenilen kadro kalitesi olmasa da ben bu kadronun, bu üç takımın önünde bitirecek kadro olduğunu düşünüyorum…’ dedi…

| Duhuliye