Kenan Başaran'ın açıklamaları şöyle:

"BU MAÇ KARAR MAÇI"

"Bu akşamki maç Beşiktaş için özellikle de Valerien Ismael için bir karar maçı niteliğinde. Evet Beşiktaş lider ama kazanırken bile özellikle Ismael'in oyuncu değişiklikleriyle oyuna yaptığı müdahalelerin sonuçları taraftarda kuşku uyandırdı. Otoriteler de bu müdahaleleri genelde sıkıntılı buldu. Ismael'in takımı fizik kalite olarak ligin en iyilerinden. Ve yine Ismael'in ilk 11 tercihi ve oyun başlangıcı da sorunsun. Sorun farkı yakaladığında yapılan veya yapılamayan değişikliklerle ortaya çıkıyor. Ismael bu akşam güçlü Başakşehir'i yenerse, hem kendisinin özgüveni artacak hem de camianın taşıdığı bazı kuşkular zayıflayacak."

"ATAN VE YEMEYEN KARŞI KARŞIYA"

"Bir yanda ligin en çok gol atan ikinci takımı Beşiktaş, diğer yanda ligin gol yemeyen iki takımından biri olan Medipol Başakşehir... Yani atan ile yemezin maçı... Adı İBB iken de Başakşehir, tarihsel olarak Beşiktaş'a en çok ters gelen takımlardan. Ben biraz mübalağa ederek, şöyle derim: Beşiktaş aynı sezonda Başakşehir'i iki kez yenerse yüzde 90 şampiyon olur."

"BAŞAKŞEHİR İÇİN DE TEST OLACAK"

"Beşiktaş'ı liderliğe hücum hattının skor üretimi ve ön alan baskısı taşıdı. Savunmada henüz ideal ikili yakalanamadı. Saiss'in arkadaşı daha netleşmedi. İş yine joker Necip'e kaldı. Emrecan'a bir maçta güven sarsıldı ki Talha alındı. Bu akşam kazanmak için savunma hattının da dirençli olması lazım. Beşiktaş hücum hattı, gol yemediği için iyi görünen Başakşehir savunması için de bir test olacak. Dele Alli ve Ghezzal seçenekleri de olsaydı Beşiktaş hücumunun Başakşehir'e üstünlük kuracağını daha rahat söylerdim. Bu noktada yedekten biraz daha erken gelmesi halinde Cenk Tosun'un da belirleyici bir rol oynayabileceğini düşünüyorum. Muleka moralli Weghorst hem savunmacı hem oyun kurucu hem golcü... Üçü bir arada! N'Koudou, daha önce de tanıklık ettiğimiz sezon başı yüksek form seviyesinde. Arkalarındaki Salih de kendini bulmuş durumda. Hasılı, maç öncesi tüm veriler Beşiktaş forvetlerinin golleri bulabileceğini gösteriyor."

Duhuliye.com / ÖZEL RÖPORTAJ