''Ben bu maçın tahmin edilmesi zor bir maç olarak görüyorum. Çünkü Fenerbahçe’nin santraforun da kim oynayacak belli değil, Valencia büyük ihtimalle yetişecek gibi duruyor ama tabi sahada ne kadar performans gösterir onu bilemiyoruz. Şimdilik Beşiktaş’ta da bir eksik yok, ama Beşiktaş’ın da orta sahasını tam olarak oturtamama Problemi var, iyi oyuncular var ama o yapıyı kuramadılar. Maxim girecek mi?, Gedson'un görevi ne olacak? gibi bir sürü tartışmalar var.

Beşiktaş tempolu oyun oynuyor, aslında şöyle bir durum var, neredeyse Valerian İsmail'in oyununa yakın bir oyun oynuyor. Ondan biraz daha kontrollü olduğunu söyleyebiliriz. Buda savunmasında açıklar vermesine sebep oluyor. Şenol Güneş bu tercihlerle mi çıkacak sahaya birincisi bu ikincisi Valencia ve Batshuayi olmazsa Jesus aynı planı başka oyuncularla mı oynamaya çalışacak, yoksa benim elimde santrofor yok ben oraya Emre Mor'u koyarım, başka bir yöntem bulurum İrfan'ı merkeze alırım gibi varyasyonlar uygulayacak. Bunları tahmin etmek mümkün değil. Bu yüzden ben bu maçı  tahmin edilebilir bulmuyorum ama oyunun hızlı bir şekilde kontrolden çıkabileceğini düşünüyorum, iki takım açısından da. İkisi de ritmi seviyor, ikisi de baskı yapayım alayım diyerek büyük açıklar verebilir. Bence maç kontrolden çıkacak bir süre sonra, ikisininde çünkü yerleşmiş topu alalım oyunu söndürelim planı yok.

Beşiktaş’ın son maçlarında, özellikle başarılı olduğu maçlarda tıpkı Valerian İsmail döneminde olduğu gibi son 30 dakikada kopmalar olduğu ve rakibin gelebildiğini gördük. Bunlar kritik noktalar. Bana iki takım açısından ne önemli diye sorulursa, Tabii ki Ghezzal'ın varlığı. Beşiktaş açısından çok çok önemli, ama orta sahayı nasıl organize edeceği çok daha önemli. Fenerbahçe orayı ikili mi tutacak üçlü mü tutacak bunlarda çok önemli, dolayısıyla üçlü savunma mı oynayacak dörtlü savunma mı oynayacak. Bunların hepsi kafa karıştırıcı şeyler.