Gazeteci Rıdvan Akar Beşiktaş Gündemini Duhuliye.com'a özel değerlendirdi.

Rıdvan Akar;

Beşiktaş tarihinin en kötü dönemini yaşadı.  1975-1976 sezonunda 11. olarak bitirilen yılda bile şampiyon ile Beşiktaş arasındaki puan farkı 15 idi. Dolayısıyla böylesine bir başarısızlığın doğru anlaşılması ve sorgulanması gerekiyor. 

Zira bir sezonda beş hoca değiştiren Beşiktaş takımı da hiç olmamıştı. Şimdi yeni bir sezon öncesi geleneksel rakipler gündemi alabildiğine meşgul ediyor. Beşiktaş onlarca milyon Euro'ların bonkörce harcandığı bir yılda ne yapacak? Neredeyse üç yıldır ekim-kasım aylarında şampiyonluk iddiasını yitiren bir Beşiktaş gerçeğinden nasıl eski günlerdeki başarı hikayesi çıkarılabilir? Bu sorunun yanıtının hem kendisi hem de vadesi uzun. O nedenle sorunuzdan hareketle birbirine paralel ve hiç aksatılmaması gereken bir gündem var. Birincisi, Beşiktaş'ın hocası kim olacak ve transferler 1 Temmuz'daki kampa yetiştirilebilecek mi? Zira hocanız gelirse ve topçular neredeyse lig başladığında takıma adapte olacaksa, şimdiden başarının nasıl geleceğini konuşabiliriz. 

Bu nedenle Beşiktaş'ın hocasını bir an evvel açıklaması ve hacıyla uyumlu bir transfer maratonu tamamlanarak takımın hocanın beklentilerine uygun olarak hazır olması gerekir. Hepimiz hafızası olan, kulağı duyan insanlarız. 

Beşiktaş yönetiminin vaat ettiği biçimde yeni sezona hazırlanmasını beklemeye hakkımız var.
Sabırla bu süreci izleyeceğiz.