Beşiktaş’ın resmi internet sitesinden Giresunspor maçıyla ilgili yapılan bir açıklama var.

TFF Yönetim Kurulu üyelerinden birinin, ev sahibi takımın ofsayt gerekçesiyle iptal edilen golü üzerine, aynı kuruldaki bazı yöneticileri telefonla arayarak, “VAR, hakemleri sabote mi ediyor” diyerek tepki gösterdiği ileri sürülüyor! Bu yöneticinin kim olduğunu bilmiyoruz, ancak yazıda isminin saklı tutulduğu ifade edildi.

Yahuu arkadaş o pozisyon bal gibi ofsayt, bu arkadaş kurallardan bi haber sanırım! Kaldı ki tarafsız olması gereken bir yöneticinin bu davranış biçimi skandal ötesidir! TFF, Türk futbolunun bir numarasıdır, herkese ve her takıma eşit mesafede olması gerekir, yani tarafsızdır!

Artı maçın hakemleri ve VAR’daki görevlilerin işine karışmak, sizin işiniz mi, bırakın o kararı MHK versin, siz de kendi işinize odaklanın! O yöneticinin üzerinde hangi takımın forması var, şimdilik bilemiyoruz, o göreve gelirken formanızı evde bırakacaksınız! Aksi taktirde TFF’ye kimsenin güveni kalmaz, o koltuklarda da asla rahat oturamazsınız!

Eğer kuralları çok iyi biliyorsan, bırak yönetimi, VAR’da görev yap! Bu madalyonun bir yüzü, diğer yüzü direkt TFF Başkanı Sayın Mehmet Büyükekşi ve yönetim kurulunu ilgilendiriyor. Kim bu yönetici? Bu bir skandaldır, üstü örtülemez, aksi taktirde yeni kaoslara yelken açarsınız, yanılıyor muyum Sayın Başkan?

Bilal MEŞE / Milliyet