Kaya Çilingiroğlu'nun açıklamaları şöyle:

"BU TAKIM 3. OLAMAZ, TEK RAKİBİ..."

"Bu sezon çok isabetli transferler yapıldı. Hele Tayfur Bingöl benim de çok beğendiğim bir oyuncuydu. Muleka bana göre en iyi transfer. Kesinlikle yurt dışı yapar o. Weghorst'u zaten herkes görüyor, anlatmaya gerek yok. Dele Alli kapasitesinin yarısını oynasa yeter Beşiktaş'a. Kaleci eksikliği var. Her maç Beşiktaş'ın hakimiyeti altında geçmeyecek.

Yeni alınan Redmond da N'Koudou'nun yeteneklisi. Gol yollarında çok iyi görünüyor. Sürati onun kadar olmasa daha ne yaptığını bilen bir isim. Bundan sonra top teknik adamda. Avrupa falan da yok. Bana göre tek rakibi var o da Fenerbahçe.

Bu takım 3. olamaz. Büyük tarihi hatalar yapılmazsa transfer isabeti de Fenerbahçe'den de iyi. Ama hala Ismael'le ilgili iyi düşünmek istiyorum da onda göremiyorum o kapasiteyi. İyi çalıştırıcı olmakla iyi taktiysen olmak başka bir şey. Maçın gidişatına göre oyuncu değişiklikleri gibi.

Başakşehir ve Fenerbahçe maçları bu noktada iyi bir gösterge olacak. Ama bu takım Ismael zorlasa da 3. olmaz. Ama Jorge Jesus olsa şampiyon derdim mesela. Ama şu anda adaylardan biri. Kenardan teknik adamın katkısı çok önemli."

"ERSİN'İ YETERLİ GÖRMEDİĞİNİ GÖSTERİYOR!"

Atınç da yerli stoper olarak düşünülebilirdi. Leipzig onu yatırım transferi olarak almıştı. Bu kadroda olabilirdi kulübüde. Ayağı düzgün, havadan mükemmel, süratli de bir oyuncu. Tayfur Bingol 30 yaşına geldi, daha yeni mi gördünüz? İki bekte de oynayabilen bir oyuncu. Ankaragücü maçında gelen 8-10 tane yan top geldi.

Birine vuramadı Beşiktaşlı futbolcular. Vuran da sadece Weghorst'tu. Onun da asıl işi o değil ki. Ankaragücü maçında yan top zafiyeti çok net görüldü. Serbest vuruşlarda bu stoperlerle sıkıntı yaşayabilir.

Topun sende olmadığı oyunlarda defansın ve kalecinin zafiyeti ortaya çıkar. Fenerbahçe'nin de aynı sıkıntısı var ama arkada kalecisi var. Zaten Ersin'i yeterli görmediğini gösteriyor. 2 golde de Emre'nin hatası vardı."

Duhuliye.com / ÖZEL RÖPORTAJ