Mehmet Demirkol şu ifadeleri kullandı: 

Bu tip maçlar çağ kapayıp, çağ açan maçlardır.

Fenerbahçe stadı artık kolay bir stad oldu, bu kabul edileilir bir şey değil Fenerbahçeliler açısından. Beşiktaş’ı kutlamak lazım hakikaten özellikle Redmond’u kutlamak lazım, oyuna damga vurmak nedir? İşte böyle bir şeydir!...

Şenol Güneş göreve geldiğinde en çok faydalanacağı oyunculardan birisi olarak söylemiştim Redmond’u bu maça nasip oldu ama hakikaken olağanüstü oynadı. 

Şutlar, paslar olağanüstü donduran paslar. 

Bu maç Pancu maçına benzemiyor mesela o maçta Fenerbahçe sonuna kadar her şeyi yaptı, olmadı bu öyle değil Beşiktaş sadece durarak kazandı maçı.

Beşiktaş açısından düşünürsek Saiss yok, Talha’ya çok çok geçmiş durumu ciddi duruyor değerli bir oyuncu ve değerli bir insan onu kaybetti ve ortaya çıkan ikili Welinton – Colley oralar çok riskli öndeki üçlüde çok üretemiyor sonra Welinton kırmızı kart yani Beşiktaş açısından savunmaya baktığında ne olmaması gerekiyorsa hepsi üst üstte oldu. 

Kabus gibi…

Fenerbahçe bunu zorlayamadı, zorlayacak bir hücum aksiyonu, organizasyonu yok. Emre Mor girene kadar Arda’nın birkaç pası hele hele derinleme pasları iyiydi. Bir pasında Valencia’nın şutunda Mert çok iyi idi ve mert açıkçası yerli kaleciler arasında farkı gittikçe açıyor.

Kırmızı kart ve penaltı olunca herkes için maçın sonu belli gibiydi.

Ama sonrasında penaltı kaçınca ve maç 1-1 geldiğinde bir an Fenerbahçe bütün sistem çöktü. Saha içi organizasyonunda üretim fazla değildi zaten Arda bir şey yapmayınca olmuyordu. Seyirci sustu, ikinci golden sonra tamamen sustu o stadı herkes için zor hale getiren seyircisi vardı Fenerbahçe’nin ama 3-4 yıldır bunu söyleyemeyiz.

Fenerbahçe’de herkesin birbirine karşı güvensizliği var.

Beşiktaş, Galatasaray, Trabzonspor stadlarında böyle bir şey olmuyor.

Rakip eksik, Necip oyuna giriyor santrafor eksiltmeyen bir Şenol Güneş var, orta sahadan eleman eksiltiyor yinede hiçbir şey yapamadılar.

Beşiktaş adına hak edilmiş ve çokta uğraşılmadan sadece savunmada durarak hak edilmiş bir galibiyet oldu.