Kaya Çilingiroğlu katıldığı bir televizyon programında, Beşiktaş gündemini değerlendirdi.

Kadro yapısına değinen Çilingiroğlu, şunları söyledi;

‘Beşiktaş’ta bu transferler neye göre yapıldı? Beşiktaş’ın hangi geleceğini düşünüldü de yapıldı? Ben şimdi, ‘bulamıyorsan hiçbir şey alma’ diyorum. Şu anda alma, bekle Mayıs’a kadar. Zaten bu takımdan bir şey olmaz. Çünkü, kötü bir kadrosu yok, ama maalesef alınan oyuncuların çoğu sakat. Sakat oyuncu almışsın. Aldığın oyuncular ya isteksiz ya sakat. Samet Aybaba bana da söyledi, ‘oyuncu suratımıza bakmıyor’ diyor. Ben takımın patronu olacağım, Aboubakar suratıma bakmayacak. Sen kimsin?’ diyerek, sert çıktı.

Rıza Çalımbay’ın gönderilmesine de değinen Çilingiroğlu, Çalımbay ve Aybaba arasında bir sıkıntı olduğunu ileri sürdü.

‘Mesela bu kadro dışı meselesi, Rıza’yı kovmak için acil oldu. Rıza’dan sonra ne oldu? Teknik adam bulamadın. Bırak, bulana kadar Rıza Çalımbay kalsaydı, hiç olmazsa ligin tecrübeli teknik adamlarından biri. Tamam, son basın toplantısında saçmaladı, oyuncularını şikayet etti, kalecisini şikayet etti, bunlara katılmıyorum ama, bence biraz da gönderileceğini anladı. Bu yüzden gemileri yaktı. Daha evvel herhalde Samet Aybaba’yla bir sıkıntısı vardı Rıza’nın, bana kimse başkasını anlatmasın.'

Çilngiroğlu, son olarak Yönetimle ilgili de şu görüşlerini bildirdi;

‘Tecrübesiz, belli ki dersine iyi çalışmamış, 'iki senedir üstünde çalışıyoruz, PSG Başkanı arkadaşım…’ PSG Başkanı arkadaşın olsa ne olur, olmasa ne olur? Sen dersine doğru çalıştın mı bir kere? Sağlık ekibin var mı? Mesela oyuncuyu gönderiyorsun, nereye gönderiyorsun? Gönderemezsin ki. Onana. Ona kim o maaşları verecek, kimse vermeyecek, mecburen ödeyeceksin.

Çok şey var, bekleyip, göreceğiz. Ama aşırı umutlarım yok.'

| Duhuliye