Sinan Engin'in açıklamaları şöyle:

Başkan maça gitmez, evinden seyreder normal gitmeyebilir. Sahada teknik direktör Burak Yılmaz var. İnanmışlık ayrı bir şey, yetenek ayrı bir şey. Ben istediğim kadar inanayım yeteneğim yoksa gücüm yoksa istediğim kadar inanayım, sabahtan akşama kadar.

Icardi daha fazla mı inanıyor? Hayır Icardi daha fazla yetenekli...

Halil Umut Meler'in Beşiktaş'a karşı iyi niyetli olduğunu düşünüyorum. 

VAR'dan dönen bir penaltıdan ben bir hakemin iyi niyetli olup olmadığını anlarım. Pozisyonun penaltı olmadığı doğru peki bu VAR'lar olmasa ne olacak?

Buna benzer pozisyonların verilmediğini çok gördüm, yer elde yatarken topun ele çarpması Mert'in pozisyonu, çocuk yere yatıyor ne yapsın? Elini ne yapsın? Ne yapacak tek kol ile mi oynayacak? Maç içinde öyle pozisyonlar var ki maçı Galatasaray'ın lehine bitirmek için çok uğraştı, Galatasaray'ın buna ihtiyacı mı var? Galatasaray takımı Türkiye'nin en iy takımı, en iy kadrosuna sahip Avrupa'da da iyi gidiyorlar. 

Beşiktaş'ın teknik olarak hataları olabilir, futbolcuların hataları olabilir, pozisyonlar şansızlıklar olabilir ama önemli olan bir futbolcu topluluğunun o hakeme güvenebilmesi.

Beşiktaş takımı 10 kişi, hatta 9 kişi, hatta 8 kişi arka savunmadaki Amarte'yi filan sayma isek bunlara rağmen ikinci yarı oyunun hakimi idi maçı da berabere bitirebilirlerdi malesef hakem bunu bitirtmeye müsade etmezdi.