Dün Beşiktaş basketbol camiasından yönetime yakın çevrelerden aldığımız bilgiler doğrultusunda yaptığımız haber sonrası, Ahmet Kandemir’e söz hakkı doğdu. Kandemir, Duhuliye.com'a açıklamalarda bulundu. Ahmet Kandemir’in açıklamalarını eksiksiz bir şekilde yayınlıyoruz. Sayın Kandemir bizden kaynağımızı öğrenmek istemiştir ancak bizler 16 yıldır hiçbir haber kaynağımızı deşifre etmedik, Kendisinin anlayışı için teşekkür ederiz.

İşte Kandemir'in Duhuliye'ye özel açıklamaları:

"En başta şunu söyleyeyim... Benim sözleşmemde yazıldığı çizildiği, iddia edildiği gibi herhangi bir tazminat maddesi yok. Ben Beşiktaş'tan 2000 senesinde ayrıldığım zaman 13 senelik aralıksız hizmetim vardı, devam eden kontratım da vardı. Buna rağmen ayrıldım. 2014'te olan ayrılığımda yine kulüple en ufak bir maddiyat görüşmesi yapmadan ayrıldım. Bu noktalarda herhangi bir tazminat istemeyen ben, şimdi mi tazminat istiyormuşum? Ayrıca siz yönetici olsanız istifasını vermiş bir hocaya devam etmesini söyleyip kısa bir süre sonra tazminat iddiasında bulunur musunuz?

Sözleşmelerin hepsi kulüpte mevcut. 2000 ve 2014 senelerinde kulüpten ayrıldığımdaki sözleşmeler, oradaki maddeler, o günlerde tazminat alıp almadığım, bunların hepsini kulüpten öğrenebilirsiniz. Ben geçtiğimiz haftalarda istifa ettim, kulüpten devam etmemi söylediler. Benim şu an kulüple iki ayrı sözleşmem var. Biri antrenörlük, diğeri de sportif direktörlük sözleşmesi. Bunların ikisinin de çıkış maddeleri mevcut ve kulüp bunları kullanarak istediği an sözleşmeyi sonlandırabilir. Benim çıkış maddem 3 maaş bedelidir. Öyle iddia edildiği gibi büyük paralar, tazminatlar falan söz konusu değil.

Sözleşme feshi ile ilgili kulüpten benimle kimse iletişime geçmedi. Basketbol Şube Sorumlusu Umut Tahir Güneş bir kez olsun bir görüşme yapmadı, böyle bir konu açmadı. Şimdi tazminat üzerinden bir itibarsızlaştırma var. Kendilerine şu soruları sorun: Ahmet Kandemir şu an kaç paraya çalışıyor? Çıkış maddesi ne kadar? Kendisiyle sözleşmeyi sonlandırmadan bir antrenörle görüşmek, anlaşmak ne kadar doğru? Ahmet Kandemir'e verilecek çıkış bedeli ne kadar ve yeni hocayla nasıl bir ücrete anlaştınız, bunları sorun.

Ben kimseyle göreve devam etmek için bir konuşma yapmadım. Yönetimden direktörlük görevime devam etmemi istediler. Ben bu iki görevden de ayrılmak istiyorum. Beşiktaş basketbolunun bu zihniyetle, bu bakış açısı, bu vizyonla başarıya ulaşması mümkün değil. Yakında çok geniş bir açıklama da yapacağım, süreci en başından itibaren anlatacağım. Yönetimle aramızda başka konularda anlaşmazlıklar var, maddiyat bunların en sonuncusu bile değil. Ben Beşiktaş'la hayatım boyunca para konuşmadım. Gel dediler geldim, git dediler gittim.

Benim Beşiktaş ile devam eden sözleşmem 3 senelik. Bu sözleşmeyi imzalarken Sayın Başkan Ahmet Nur Çebi ve Mesut Urgancılar benden, kulübün 3 aylık maaşı ödemesi halinde kontrattan tek taraflı çıkabilme hakkı olmasını istediler. Ben de Beşiktaşlı olarak bu maddeyi kabul ettim. Daha sonra yeni yönetimde Umut Tahir Güneş basketbol şube sorumlusu olunca "Hocam, senin sözleşmeni değiştirmek istiyorum"dedi, bu maddeyi sözleşmeden kaldırdı. Şimdi milyon dolar istiyormuş gibi "tazminat istiyor" diyorlar. İnsan kendisi değiştirdiği sözleşmeden şikayetçi olur mu? Beşiktaşlıların gerçekleri bilmesini istiyorum.

Duhuliye.com / ÖZEL HABER