Beşiktaş bu beraberlikle, iç sahada üst üste üçüncü maçından da galibiyet çıkaramadı.

Şampiyonluk yolundaki direkt rakipleri Başakşehir, Fenerbahçe ve Trabzonspor'a kendi evinde puan kaybeden Beşiktaş'ta bir istatistik dikkat çekti.

Beşiktaş Teknik Direktörü Valerien Ismael, son iki büyük maçta Gedson Fernandes'e, Trabzonspor mücadelesinde ise Jackson Muleka'ya ilk 11'de şans vermedi.

Gedson Fernandes; Başakşehir maçında kaçırdığı pozisyonlar ve İstanbulspor deplasmanındaki tutuk oyunuyla eleştirildi ve Fenerbahçe'ye karşı maça yedek kulübesinde başladı. Ghezzal ve N'Koudou'nun yokluğunda Fenerbahçe derbisine 11'de başlayan Jackson Muleka ise bu şansı iyi değerlendiremedi ve Giresun deplasmanında tercih edilmedi. Muleka, Trabzonspor mücadelesinde de teknik direktör Valerien Ismael tarafından 84. dakikada oyuna alındı.

Gedson Fernandes ve Muleka'nın Trabzonspor maçına yedek kulübesinde başlamasıyla, Beşiktaş'ım kulübeye harcadığı bonservis de dikkat çeker hale geldi. Beşiktaş, sezonun en kritik dönemeçlerinden biri olan Trabzonspor maçında yedek soyundurduğu oyunculardan Gedson Fernandes'e bonservisinin yüzde 50'si için 6 milyon Euro, Muleka'nın bonservisi içinse 4 milyon Euro bonservis ücreti ödemişti.

Duhuliye.com