Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, UEFA Süper Kupa finalini izlemek üzere gittiği Helsinki’de UEFA Başkanı Aleksander Ceferin ile bir araya geldi.

Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de gerçekleşen buluşmada, TFF eski Başkanı ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, TFF yönetiminden Nüket Küçükel Ezberci ve Erman Kalkandelen ile TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş yer aldı. UEFA Ulusal Federasyonlar Direktörü Zoran Lakovic ve UEFA Yönetim Ofisi Müdürü İlker Uğur da görüşmede bulundu.


Tanışma toplantısında, ilk olarak Türk futbolu ile Avrupa futbolundaki gelişmeler değerlendirildi. Büyükekşi, 1.5 aylık süreçteki çalışmaları Ceferin ile paylaştı.

Daha sonra 25-26 Ağustos tarihlerinde İstanbul’da yapılacak olan UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Konferans Ligi grup kura çekimleri ile Yılın En İyileri Ödül Töreni’ne ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

Buluşmada, 10 Haziran 2023 tarihinde İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanacak olan 2023 UEFA Şampiyonlar Ligi Finali için yapılan hazırlıklar karşılıklı olarak değerlendirildi, çalışmalar gözden geçirildi.

Birlikte hayata geçirilebilecek projelerin masaya yatırıldığı görüşmede, TFF ile UEFA arasındaki sıcak iş birliğinin güçlenerek sürdürülmesi yönünde karşılıklı dilekler paylaşıldı.

Önder Karaveli'den Beşiktaş sözleri! Önder Karaveli'den Beşiktaş sözleri!

Kaynak: Milliyet