Türk futbolunda yaşanan gerginlikler, polemikler ve özellikle Süper Kupa skandalıyla defalarca istifası istenen, ancak koltuğundan vazgeçmeyen Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Büyükekşi'ye bir kez daha istifa çağrısı yapıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı koltuğuna oturduktan sonra, kararları, açıklamaları ve kulüplerle yaşadığı problemlerle sık sık gündeme gelen Mehmet Büyükekşi'ye bir şok da Galatasaray'dan geldi. Sarı-Kırmızılı kulüp, sosyal medya aracılığıyla yaptığı paylaşımda TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'yi çok ağır eleştiriler kullanarak tüm kurullarıyla istifaya davet etti.

Kulüpten yapılan açıklamada;

"Tarihin en kötü TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin tüm kurullarıyla birlikte derhal istifa etmesini bekliyoruz..."

Her türlü tehdide BOYUN EĞEN,

Adaletten yana zerre tavır koymayıp koltuğunu kaybetmemek için kendi kaygılarının esiri olup TOPLUMUN BÖLÜNMESİNE NEDEN OLAN,

Korkularından dolayı bir takımı şampiyon yapıp MEVKİSİNİ SAĞLAMA ALMAYA ÇALIŞAN,

Yapılan bütün adaletsizliklere, popülizme ve sosyal medya terörüne karşı SESSİZLİĞE BÜRÜNEN,

Hiçbir konuda dirayet gösteremeyen, kendi yönetim kurulu üyelerine, hakemlerine dahi sahip çıkamayan, aldığı/alamadığı kararlarla TÜRK FUTBOLUNU SORUNLAR YUMAĞI HALİNE GETİREN,

TARİHİN EN KÖTÜ TFF BAŞKANI MEHMET BÜYÜKEKŞİ'NİN TÜM KURULLARIYLA BİRLİKTE DERHAL İSTİFA ETMESİNİ BEKLİYORUZ!" ifadelerini kullandı.

| Duhuliye

Duhuliye Gs Büyükekşi