Hasan Arat'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde: 

"Paralı başkanlar geldi, sen bıkmadın mı onlardan? Beşiktaş'ı ne hale getirdiler? Beşiktaş'a gelecek insanlar, projeleriyle gelecek. Bunlar artık Beşiktaş'ta işlemeyen şeyler. Beşiktaş'a projeyle geleceksin."

"Rıza hoca,Samet Aybaba,Feyyaz Uçar Beşiktaş'ın iskeletidir. Beşiktaş'ı Beşiktaşlılar yönetecek bu bu bizim hayalimizdi."

"PSG başkanı çok eski arkadaşım. Dostluklar emek ister. Dostluklar sizin bahsettiğiniz kasa kolaylığından daha önemlidir. PSG Başkanı Nasır El-Halifi, yeni kuracakları akademi projesinde Beşiktaş'la beraber çalışmak istediğini söyledi. Bir oyuncu listesi de verdim, devre arasında o listeyle ilgili konuşacağız."

"Ben bu kulübün matematiğini 2 seneden beri çalışıyorum bütün borçlarını biliyorum, nasıl yönetileceğini de biliyorum. Siz yönetemeyeceğiniz bir şeye bütün itibarınızı koymazsınız."

"2 ile 4 arasında oyuncu planımız var. Bunların hepsinin çalışmaları yapıldı."

"Bugüne kadar projen nerede, yönetim kurulun nerede dediler. Açıkladık, projeleri kötülediler. 23 gün kala seçime girmek Beşiktaş'a saygısızlıktır. Birilerinin seçime girip-girmemesini bekleyerek olmaz. Önce divan başkanını aday olur mu diye beklediler. Mevcut başkan aday olmak için derbi maçlarını bekledi. Asbaşkan mevcut başkanın adaylığını bekledi daha sonra asbaşkanı yanlarına çağırıp sen aday olma dediler. Seçim başlayıp aday olana kadar kim konuşuyordu, birbirleriyle iletişim halindeydiler şimdi mi düşman oldular? Asbaşkanı aradan çeken kim? Onlar. Serdal Adalı'yı severim aramızda sorun olmaz."

"İkinci Başkanımız Hüseyin Yücel olacak. Hüseyin Yücel yıllık 2 milyon euro'dan 5 yıl akademiye sponsor olacak"

 "Yönetici arkadaşlarım yarın akşam kürsüye çıkmadan önce sosyal medyalarına veda edecek. Bu sistemi iyice öğrendikten sonra kullanabilirler."

"Ahmet Nur Çebi artık lütfen sussun! Artık kimse bunları duymak istemiyor."

"Size yine salonda olduğu gibi burada da tam bilgi vermemişler, dijital App ve Finansalın altındaki kırılımları herkes girsin okusun.Dijital App bir ekosistem. Bizim hedefimiz 35 milyon kişiye ulaşmak. Dijital bankacılığın tek kaynağı nüfustur. Beşiktaş bu kalabalığıyla bir kale kurar. Bankayla biz anlaştık, öğrenciler eğer gelip 3 sezonluk kombine alacaksa kredisi hazır. Bizim kazanacağımız para App'ten 25 milyon değil. Bunun altında ayrı ayrı formlarımız var, hepsi 25 milyon..."