Nihat Kahveci şu ifadeleri kullandı: 

Hatayspor’u tebrik ediyorum. Volkan hoca geldikten sonra zaten iyi bir ivme yakalamışlardı, ligdede şu an düşme potası üstünde bir Hatayspor var, 10 puan elde etti hocayı tebrik ediyorum, takımla sinerjisi, enerjisi uymuş bur şekilde yoluna devam ediyor. 

Önemli galibiyetler aldılar, tek mağlubiyeti Karagümrük’e karşı onun dışında Sivasspor’a karşı deplasmanda kazandı, bugünde Beşiktaş gibi şampiyonluk hedefi olan bir takıma karşı maça çok kötü başlamasına rağmen, 1-0 geri döndürdü ve 2-1 kazandı.

Beşiktaş’a gelince, şimdi bugün kolay şekilde herkes mağlubiyetten sonra Valerien hoca istifa diyebilirler, biz burada bende dahil  Alanya maçından beri kazandığı her maç sonunda, hoca takımı iyi hazırlıyor belli bir dakikaya kadar iyi oynuyor ama sonrasında devre arası müdahaleler, 60’dan sonra müdahalelerle geriye giden, gelişme dönemini iyi yönetemeyen, bitirişi yapamayan bir Valerien İsmael’den hep bahsettik.

Biz algıcı olduk, başka hoca getiriyorlar düşüncesinde olduk, ben o işlere hiç girmem burada futbol yorumlarım, güzel futbol izlemek istiyorum.

Bugünkü Beşiktaş 15-20 dakika oyunu domine ediyor, 31. Saniyede ligin en erken golünü atıyor, bir ilk yaşıyor zamanında da ilkleri yaşadın yenilgisiz şampiyon oldun ama bugün yine bugün bir ilki yaşıyorsun kötü anlamda.  Bu kadar erken gol atıp, bu maçı nasıl veriyorsun?

Bu 15 dakikalık bölüm neden 40 dakika, 60 dakika olmuyor? Buralar konuşulur.

Şu an ortalık yıkılıyordur, Valerien İsmael istifa…

İstifa etse ne olur? Etmese ne olur?

Bazen o tünele girdiğinde yolun sonunun karanlık olduğunu erkenden görmen lazım, Giresunspor’a attığın golle hoca kalsın demeyeceksin. Fenerbahçe ve Trabzonspor ile berabere kaldın diye hoca kalsın demeyeceksin.

Biz hep oyun gücünden bahsediyoruz, bugün kazansa 22 puan herkes diyecek ki! Fenerbahçe 23, Beşiktaş 22 ben bakmam puana, puan bende önemli değil oyun gücü önemli, biz hep Beşiktaş’ın saha içindeki oyun  gücünü eleştirdik. Hocamız Türkçe bilmeyebilir, programları takip etmiyor, büyük Beşiktaş taraftarı istifa diyor maçtan sonra ben Türkçe anlamıyorum diyor. 

O zaman hocama Fransızca “au revoir démissionner” diyorum “adio” diyorum “Güle güle istifa hoca” anlarmı bilmiyorum…