İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada 12 tutuksuz sanık ile sanık avukatları hazır bulundu. Duruşmaya Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Hasan Arat da izleyici olarak katıldı. Mahkeme, Adli Tıp Kurumu’ndan rapor geldiğini ve sanıkların teşhis için fotoğraflarının istendiğini belirtti.

"DAVANIN ÜZERİNDEN 10 YIL GEÇTİ"

Duruşmada savunma yapan sanık avukatlarından Yıldız İmrek, “Davanın üzerinden 10 yıl geçti. Dosyanın uzamaması açısından mütalaa için savcılığa gönderilmesini talep ediyoruz” dedi.

"BU ISTIRAP BİTSİN"

Sanık avukatlarından Ali Rıza Dizdar ise, "İnsanlar işe girdiğinde bile bu durum karşısına çıkıyor. İnsanların olay tarihindeki haliyle bugünkü hali arasında fark var. Sizin önünüze gelen görüntüler Başbakanlık ofisine taş atanların görüntüsü. Biran evvel mütalaa verilsin. Biz zaten beraat ettik. Bu ızdırap bitsin” ifadelerini kullandı.

BJK BAŞKANI HASAN ARAT DA KATILDI

Duruşmayı izleyen BJK Başkanı Hasan Arat, duruşmanın ardından, "İnşallah bir an önce biter" açıklamasında bulundu. 

DURUŞMA ERTELENDİ

Sanıkların 2013-2014 yılına ait fotoğraflarının teşhis için istenmesine hükmedildi.

Ara kararını açıklayan mahkeme, Başbakanlık ofisine yönelik gerçekleştirildiği belirtilen eyleme ilişkin görüntülerin duruşma salonunda izlenmesine ve emniyet arşivinde araştırma yapılarak, davanın sanıklarının 2013-2014 yılına ait fotoğraflarının teşhis için istenmesine karar verdi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne yazı yazılarak Başbakanlık ofisine yönelik eylemi gerçekleştirdikleri iddiasıyla sanıklar hakkında kamu davası açılıp açılmadığı konusunda herhangi bir tespitin yapılıp yapılmadığının sorulmasına da hükmeden heyet, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.