Beşiktaş'ta başkan Ahmet Nur Çebi sert açıklamalarda bulundu.

Deprem döneminde Hatayspor ve Gaziantep'in ligden çekilmesinin ardından her takıma 3 puan eklenmesine tepki gösteren Çebi, açıklamaları ile eleştirilere uğramıştı.

HEDEF HASAN ARAT MI?

Çebi, bu eleştirilere yönelik konuşurken Beşiktaş muhalefetini de hedef aldı. Muhalefetin rakiplerin ekmeğine yağ sürdüğünü savunan Çebi'nin hedefindeki ismin ise seçim için çalışmalara başladığını daha önce duyuran 
Hasan Arat olduğu konuşuldu.

İşte Çebi'nin sözleri:

"BEŞİKTAŞ'A ZARAR VERİYORSUNUZ"

Çebi, play-off konusuyla ilgili kendisini eleştiren muhaliflere de sert çıkarak şunları söyledi:

"O arada ben şunu da ifade etmek istiyorum. O gün sosyal medyadaki infialin arkasında rakiplerimiz vardı. Bu işten, bu adaletsizlikten menfaatlenen rakiplerimiz vardı. Onların başlattığı kampanyaya Ne olursa olsun Beşiktaş zarar görmüş görmemiş kaale almaksızın mevcut başkan zarar görsün diye destek veren Beşiktaş'ın muhalifleri vardı. Onlara da söylüyorum; ne yaparsanız yapın ben buradayım. Yaptıklarınız bana zarar vermez ama Beşiktaş'a zarar veriyorsunuz"

ŞOFÖR VURGUSU DİKKAT ÇEKTİ

"Böyle bir zamanda Beşiktaş'ın haklarını koruyan başkanınıza saldırıya destek vermeyin. Bu saldırıyı, bir diğerleri menfaatleri için yapmıştır. Bu saldırının faydası olmadığı gibi zararı olmuştur. Muhalefet olarak Beşiktaş'a zarar verir konumda olmanız doğru değildir. 8 ay önce burada seçim varken gelmeyenlerin, ne olduysa 3-4 aydır tribünlerde, orada burada, şoförleriyle taraftarı bir şekilde kandırarak haksız yere yaptığı tezahüratlar Beşiktaş'a zarar vermekten öteye gitmez. Beşiktaş'a zarar verenin adı Beşiktaşlı olamaz. Herkes kendine çekidüzen versin. Beşiktaş'ı yıpratıyorsanız Beşiktaşlı değilsin. Beşiktaşlılar, doğrusunu bilecektir. O gün bana saldıranların içinde çok değerli Beşiktaşlı kardeşlerim de var. Yanlış anladıkları için bunu yaptıklarını biliyorum. 'Evet o gün yanlış anladık' demeleri bunu gösteriyor. Beşiktaş muhaliflerine sesleniyorum; bana olun ama Beşiktaş'a muhalif olmayın. Bana muhalif olmak adına rakiplerin ekmeğine yağ sürmeyin"

"YALANLA MUHALEFET YAPILMAZ"

"Bir şikayetiniz varsa sosyal medyadan klavye ile hakaret etmeyi, saygısızlık yapmayı bırakalım. Beşiktaş menfaati için benimle konuşmak isteyenler varsa, her cuma günü saat 3 ile 5 arasını onlara ayırıyorum. Kapının önünde oturacağım. Yeter ki gelip beni çağırsınlar. Kendilerini orada dinlemek istiyorum ama yazmayı çizmeyi bırakacaklar. Yazıp çiziyorlarsa da troll olmayı bırakacaklar, gerçek isimlerle yazacaklar. Beşiktaş başkanına yalan dolan iftirayla muhalefet yapılmaz"