Futbol ekranlarının unutulmaz spikerlerden, A Spor yorumcusu Ümit Aktan, Beşiktaş'taki son gelişmeleri değerlendirdi. 

Aktan' ın tespitlerinden öne çıkanlar şu şekilde:

JOSEF'İ OCAK SONRASINA HAYAL EDELİM 

Ersin’e son şans! Necip Uysal...  Ersin’e son şans! Necip Uysal... 

Beşiktaş'ın orta alanında Josef de Souza'nın 2 aylık bir periyot içerisinde randıman veremeyeceğini, döndüğü zaman da o yaşta bir oyuncunun form tutması için birkaç haftaya daha ihtiyacı olduğunu, yani Josef de Souza olarak göreve soyunup formayı tam olarak hakkıyla giydiği zaman da 1,5 ay Dünya Kupası arası vereceğimizi düşünürsek, biz Josef de Souza'yı ocak ayından sonrasına hayal edelim. 

BU YÜKÜ SALİH'LE KARTAL'IN TAŞIMASI HAKSIZLIK 

O zaman oradaki yük Salih Uçan'ın sırtına bindi. Emirhan da gittiği için orada çok yalnız kaldı. Kartal Kayra çok iyi top oynadı. Çok yetenekli bir oyuncu. Bu yükü Salih'le birlikte ikisinin taşıması haksızlık. Atiba o yaşta size  sıkıştığınız zamanlarda 20 dakika hizmet verebilir. Dolayısıyla Beşiktaş'ın oraya acilen bir takviyeye ihtiyacı var. 

ÇEBİ BAŞKANIN ELİNİ CEBİNE ATMASI GEREKİYOR 

Ve bir de stopere ihtiyacı var. 3'lü veya 4'lü.i, İki varyasyonu da oynayacaksa; sol beki halletti tamam. Ama ordan ne kadar kârlı çıktı tartışılır. Aldığı parayı oraya mı verdi? Fakat bir stoper için artık Çebi başkanın elini cebine atması gerekiyor. Çünkü Kayseri maçı gösterdi ki, çok iştahlı, kazanmak isteyen hevesli bir takım var. Ama savunmada da hata yapmaya çok müsait bir takım var.