Beşiktaş'ta 2022 yılı Divan Kurulu toplantısı yapıldı.

Toplantıya, Divan Kurullu üyeleri ve Başkan Çebi'nin açıklamaları damga vurdu.

Sportif başarı konusunda eleştirilen Çebi, çalıştığı hocalarla alakalı olarak;

Ben 5 tane hoca değiştirmedim 3 senede. Ben geldiğimde 1 tanesi vardı, kendisi gitmek istedi, benle alakası yok. Bunu defalarca anlatıyorum, olmuyor, ısrarla anlamak istemiyorlar. Daha sonra Sergen Yalçın hocayı getirdim. 2 kere gitmek istedi, durdurdum ama sonuçta gitmek istedi. 3. hoca dediğiniz Önder Karaveli, geçici hoca. Şimdi 5. hoca Şenol Güneş. Daha hocayı değiştirmedik. Rakamları abartmanın faydası olmaz camiayı. 45 milyon euro borç var, faizi 28 milyon euro diyorsunuz. Ben böyle euro faizi görmedim. Rakamları biraz daha irdeleyebilirsiniz." ifadelerini kullandı.

Başkan Çebi her ne kadar "bu hocaları ben göndermedim" dese de, Beşiktaş bu sezon çoğu branşında hoca değişikliğine gitti.

Futbol takımının teknik direktörü Valerien Ismael ile yollarını 11. haftadaki Hatayspor deplasmanı sonrası ayıran Beşiktaş'ta Şenol Güneş dönemi, henüz Ekim ayı bitmeden başladı. 

Kadın baskette hoca değişikliği ise daha kısa sürdü. Aziz Akaya, ligin 7. haftasında takımın başına geçti.

Beşiktaş'ta bugün de basketbolda bir ayrılık yaşandı ve coach Ahmet Kandemir henüz ligin dokuzuncu haftasında görevinden istifa etti.

Böylece yıllardır camianın amiral gemisi olan hentbol ve alt ligde mücadele eden voleybol takımlarının dışında, neredeyse bütün branşlarda sezonun daha üçüncü ayına gelmeden hoca değişimleri yaşanmış oldu

Duhuliye.com