Yiğit yaptığı değerlendirmede;

''Beşiktaş transferde yavaş gidiyor, ama emin adımlarla gidiyor, sona doğru vitesi yükseltiyor. Yavaş yavaş transferler sonuçlanmaya başlıyor, mesela dün Halil’i bitirdiler. Bence bu transfer yerinde bir transfer. Her ne kadar son döneminde formunda inişli çıkışlı bir grafik olsa da Halil Dervişoğlu’nun, Şenol Güneş’in elinde tekrardan eski günlerine döneceğini düşünüyorum, yerli rotasyonda baktığınız zaman iyi bir transfer. 


Transferde illaki bir şeyler yapılacak, çalışmaları hızlandırdılar, ama şu da bir gerçek istediğiniz oyuncuyu almak için yoğun uğraş veriyorsunuz, maddi şartlar var, bazı oyuncular gelmek istemiyor, iş sadece parada bitmiyor. Liginde kalmak isteyenler var, başka ligde oynamak isteyenler var, bu karmakarışık bir yapı, sadece Beşiktaş için geçerli değil . Galatasaray’da şu anda transfer yapabilmiş değil, bir Fenerbahçe üç büyükler arasında transferde önde gözüküyor. Ama ben yöneticilerle konuştum, kampın başında gerekli transferlerin yapılacağını ve hocayı mutsuz bir ortama sokmak istemediklerini söylediler. Doğal olarak bütün hocalar yeni oyuncuların kampa gelmesini ister, Şenol hoca da istiyor, özellikle stoper istiyor. Diğer bölgelerdeki sorun çok acil değil, öncelikli olarak Şenol hocanın stoper ihtiyacı var. Çünkü Saiss büyük ihtimal bu sezon olmayacak Beşiktaş’ta, geç geldi, antrenmanlara geç katıldı, sakatlık bahanesiyle antrenmanlara da çıkmadı, kampa da gideceğini düşünmüyorum.

Şu an Beşiktaş yönetiminde bir panik havası yok, taraftar transfer istiyor doğru, olaya taraftar gözüyle bakarsanız haklılar. Herkes sonuçta yeni transferlerin sezon başı kampında olmasını ister, taraftar da bunu istiyor. Ama bu iş öyle kolay değil, bir oyuncuyu almak istiyorsunuz, menajerler devreye giriyor, kulübü fiyat yükseltiyor , basında ismi duyulduğu zaman fiyat artıyor.

Transferde Beşiktaş’ın daha önceden izlediği planladığı bazı oyuncular var, o listeye göre hareket ediliyor. Ama birinci sıradaki olur, ama ikinci sıradaki olur, o şu an için muamma. Mesela Kuzyaev transferi bitti deniyordu Beşiktaş için, şimdi yine sıkıntı çıktı, olmuyor muş. Bu yüzden çok acele davranmamak lazım, panik yapmamak lazım. Ben başkanla da konuştum bana ''kimse merak etmesin, en iyi transferleri yapacağız ama maddi durumumuzu aşacak oyuncular alamayız,'' dedi.