Ergin Aslan'ın açıklamaları şöyle:

"Konyaspor maçı, iyi geçen Şenol Güneş döneminin fianliydi ama Beşiktaş konsantre olamadı. Mert Günok oldukça kötü bir maç geçirdi. Kendisinden beklenecek bir performans değildi ki tüm takım böyleydi. Laubalilik vardı. Takım hata etti. Önümüzdeki sezon için bence bir uyarı oldu bu maç. hedefe varmadan vazgeçmemek önemlidir. Bu açıdan ders olmalı."

"ATIBA'YA AYIP EDİLDİ" 

Atiba meselesine de canım sıkıldı, bunu daha önce de ifade ettim. Hem teknik heyet hem de organizasyonuyla yönetim ayıp etti. 10 sene forma giyen bir futbolcuya bu yapılmamalıydı. Hoca da oynatmayarak alkışlatmadı. Manayı çıkarırsanız Beşiktaş'tan geriye bir şey kalmaz."

"ÇEBİ AÇIKLAMALARINDA TEKRARA DÜŞÜYOR"

"Başkan Çebi çok tekrara düştü açıklamalarında. Çok tekrara düşüp karşılığını alamadığınızda sıradanlaşırsınız ve etkisi olmaz. Beşiktaş hacmindeki kulüplerde başkanın ilk dediğinde bir şey olmuyorsa ve ardından bunu tekrarladığında da aynı durum varsa bu sefer alışkanlığa ve basitleşmeye dönüyor. Biraz da taraftarların 'Başkan konuştu' demesi için yapılan açıklama. İçerik olarak başkan Çebi haklı. TFF Başkanı Büyükekşi'nin söyledikleri inanılır gibi değil zaten. "6 puanı da versek yetmiyordu" cümlesi Dursun Özbek'indi ve Büyükekşi de söyledi. Bunu Dursun Özbek hadi söyledi diyelim ama Büyükekşi söyleyemez. İki kulüp başkanının karşılıklı açıklamalarını anlarım ama TFF Başkanı olarak bunu söyleyemezsiniz, size ne oluyor? Yani Çebi'nin açıklamalarını doğru buluyorum ama karşılığı var mı yok."